Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

NIEMAPA: spacerownik po Gdyni

ao

Za nami premiera kolejnej NIEMAPY, czyli nietypowego spacerownika po Gdyni dla dorosłych i dla dzieci. Z NIEMAPĄ poznacie najważniejsze miejsca, kulturę oraz miejską gwarę.

NIEMAPA - premiera spacerownika po Gdyni
NIEMAPA - premiera spacerownika po Gdyni
mat. prasowe

Odkrywaj Gdynię szlakiem wyznaczonym przez NIEMAPĘ

Dodatkowo w galerii centrum Designu Gdynia można obejrzeć wystawę, która przenosi mapę i charakterystyczne dla niej grafiki w trójwymiarową przestrzeń. Po obejrzeniu wystawy wystarczy wziąć NIEMAPĘ do ręki i sprawdzić jak działa na miejskim szlaku.

Gdynia zachwyca nas od lat a tworząc NIEMAPĘ poznałyśmy kolejne jej tajemnice i urokliwe miejsca, jak choćby Dworzec Gdynia Główna, kryjący w swoich wnętrzach niesamowite mozaiki – mówią zgodnie twórczynie NIEMAPY Małgosia Żmijska i Asia Studzińska.

Co znajdziemy na gdyńskiej NIEMAPIE

Takich ciekawostek ze świata architektury i sztuki będzie więcej – dzieci wraz z rodzinami wspólnie będą poszukiwać modernistycznych kamienic i uważnie przyglądać się… ich balkonom. Historię miasta przybliży wycieczka po Muzeum Miasta Gdynia.Twórcy zwrócili też uwagę na miejską gwarę wyszukując charakterystycznych dla miasta słów i powiedzonek. Dzięki akcji, która zaangażowała blisko tysiąc osób okazało się, że gdynianie zaakceptowali już na pół żartobliwą nazwę “śledzie”, budynek Urzędu Miasta nazywają Prezydium a Gdynią – tylko jej centrum.

Wystawa w Centrum Designu Gdynia

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, który jest także współorganizatorem wydarzenia, została właśnie otwarta wystawa na której dzieci i rodzice zostają zaproszeni na spacer po specjalnie zbudowanej, trójwymiarowej, ilustrowanej Gdyni. Zwiedzający mogą nasłuchiwać dźwięków portu (dzięki www.radio-wezel.pl), zajrzeć na podwórko modernistycznej kamienicy, poprowadzić kuter, zrobić sobie zdjęcie na filmowej ściance czy przejść się po nabrzeżu. To wydarzenie ma prowokować do rozglądania się, rozmów, opowieści i wspólnej rodzinnej zabawy. Wystawie będą towarzyszyć warsztaty dla rodzin (program poniżej) i oprowadzania dla grup szkolnych i przedszkolnych. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny, wystawa potrwa od 11 do 28 maja a otwarta jest codziennie oprócz poniedziałków w godzinach 11:00-19:00 w galerii Centrum Designu Gdynia.

Przewodnik do plecaka

Wydrukowano ponad 10.000 egzemplarzy NIEMAPY Gdynia, można je będzie otrzymać na wystawie oraz podczas Gdynia Design Days, a ponadto, PPNT przekaże część nakładu do Punktu Informacji Turystycznej i Gdynia InfoBox. Kolejną pulę zakupił Urząd Miasta i będzie dystrybuował ją na wydarzeniach dla rodzin: m.in. na warsztatach organizowanych przez Gdynia Infobox i Gdynia Rodzinna. NIEMAPĘ Gdynia można też pobrać ze strony www.niemapa.pl.

NIEMAPĘ tworzą:

Mamy Projekt – Małgosia Żmijska i Asia Studzińska wspólnie ze Studiem Ładne Halo przy nieocenionej pomocy mieszkańców miasta, którzy znają je jak nikt inny. Przełożeniem przewodnika w świat trójwymiarowej wystawy zajęła się zaś gdyńska pracownia architektoniczna Gdyby.

    Więcej o:

Skomentuj:

NIEMAPA: spacerownik po Gdyni