Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Architekci projektują własną pracownię. Tak wygląda biuro mode:liny

red

Siedziba Opera Software we Wrocławiu zaprojektowana w pracowni mode:lina została uznana za najlepiej zaaranżowaną przestrzeń biurową na świecie w 2016 roku. Teraz architekci stworzyli własne miejsce do pracy. Zobaczcie, jak wygląda ich studio na poznańskich Jeżycach.

Nowe biuro pracowni architektonicznej modelina
Nowe biuro pracowni architektonicznej mode:lina
mat. prasowe

Chociaż pomysł na minibiuro z antresolą w poprzedniej siedzibie pracowni mode:lina™ okazał się strzałem w dziesiątkę, to wraz z rozwojem pracowni przyszła pora na powiększenie zespołu oraz przestrzeni do pracy.

Nasz wybór padł na lokal w gruntownie wyremontowanej kamienicy w modnej i prężnie rozwijającej się dzielnicy Poznania

— mówią architekci z biura mode:lina.

Nowe studio to prosta i minimalistyczna forma zamknięta w monochromatycznej palecie kolorów, która jest spójna z identyfikacją wizualną biura mode:lina. Przestrzeń pracowni została zaprojektowana w formie dwóch przeciwstawnych, kontrastujących ze sobą czarno-białych części.


Jasna część to przestrzeń do pracy kreatywnej z dużymi biurkami i stanowiskami pracy projektantów. Duże wspólne biurka umożliwiają łatwe przejście od pracy indywidualnej do pracy zespołowej. Ważne było również ukrycie zbędnego, zajmującego przestrzeń okablowania, które umieszczono we wnękach biurek.

Schemat obrazujący projekt i funkcję w nowym biurze pracowni modelina
Schemat obrazujący projekt i funkcję w nowym biurze pracowni modelina
mat. prasowe

W bieli i czerni

Z białą przestrzenią biura dynamicznymi skosami łączy się strefa wykończona na czarno. Skrywa ona w sobie zabudowę kuchenną oraz przechodzące przez całe wnętrze pojemne szafy, które pomieściły całe wyposażenie. Mieszczą także wejście do skrytki! Za jednymi z drzwi została sprytnie ukryta łazienka z prysznicem – niewidoczna na pierwszy rzut oka.

Łącząc aranżację nowej siedziby z identyfikacją wizualną pracowni mode:lina, projektanci umieścili we wnętrzu duże logotypy, które zostały wycięte z pianki akustycznej, tak aby dodatkowo podnieść komfort akustyczny przestrzeni.


Pomieszczeniami które dopełniają program funkcjonalny całego studia, są gabinet Pawła i Jerzego, założycieli mode:liny oraz przylegająca do niego sala konferencyjna, w której wyeksponowano nagrody i liczne publikacje prasowe prezentujące dorobek pracowni mode:lina. Pozostała część publikacji wita gości w hallu wejściowym.
Po ponad trzykrotnym powiększeniu powierzchni studia swoje zastosowanie wreszcie znalazła hulajnoga, którą mode:lina dostała na swoje piąte urodziny.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>> 

    Więcej o:

Skomentuj:

Architekci projektują własną pracownię. Tak wygląda biuro mode:liny