Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wyniki make me! Przyczepka rowerowa, kredki z gleby i poetycka ceramika

red

Nagroda główna w konkursie make me! organizowanym przez Łódź Design Festival trafiła do Benno Bruckscha za projekt "Ziemia Wosk Ołówek - Kredki z gleby". Nagrody specjalne jury przyznało Janowi Liberze oraz Magdalenie Kucharskiej.

Miejska przyczepka rowerowa. Projekt: Jan Libera
Miejska przyczepka rowerowa. Projekt: Jan Libera
mat. prasowe

W konkursie make me! doceniono projekt rowerowej przyczepki na wynajem i zestaw naczyń ceramicznych z motywem rozpływającej się w glinie wody.

Kredki z gleby i wosku

Wyglądają jak zwykłe kredki, ale powstały z niezwykłego materiału – gleby i wosku. To właśnie projekt Benno Bruckscha zdobył nagrodę główną PARADYŻ AWARD – 20 000 zł, w jubileuszowej edycji międzynarodowego konkursu make me!. Doceniono pomysł, użyteczność oraz szczególną wrażliwość na otoczenie. Nagrody specjalne, 10 000
zł od Łódź Design Festival oraz 5 000 zł od Interprint, przyznano polskim projektantom.

11. edycja Łódź Design Festival właśnie się rozpoczęła. Podczas gali otwarcia festiwalu jury w składzie: Agnieszka Jacobson-Cielecka, Czesława Frejlich, Jacek Ryń, Michał Piernikowski, Agata Kulik-Pomorska i Paweł Pomorski ogłosiło najlepszy ich zdaniem projekt – „Ziemia Wosk Ołówek – Kredki z gleby”, autorstwa Benno Bruckscha.

Doceniliśmy prostotę projektu, jego estetyczne wykonanie, ale przede wszystkim użyteczność oraz wyjątkową wrażliwość na otoczenie. Nagrodzony projekt zachęca nas do uważniejszego obserwowania tego, co się wokół nas znajduje, stanowi to niewątpliwą wartość tego produktu

–  mówi Agnieszka Jacobson-Cielecka, juror w konkursie make me!

Rowerowa przyczepka na wynajem

Naszą uwagę w tegorocznym konkursie make me! zwrócił projekt miejskiej przyczepki rowerowej na wynajem, którego autorem jest Jan Libera. Przyczepka została pomyślana tak, by można ją było włączyć do miejskiego systemu wypożyczania rowerów. Dzięki niej można przewieźć rzeczy o większych gabarytach i w wielu wypadkach poradzić sobie bez użycia samochodu. Pomysł jest naprawdę trafiony. Rowerzyści nie muszą kupować własnych przyczepek, które po pierwsze stanowią dodatkowy koszt, a po drugie w wielu mieszkaniach brakuje miejsca, by je przechowywać. Dzięki włączeniu projektu do miejskiego systemu wypożyczania  przyczepki mogą być tak łatwo dostępne dla mieszkańców jak rowery.

Ten projekt stanowi również alternatywę lub uzupełnienie dla rowerów cargo. Rowery towarowe można wypożyczać w niektórych miastach Polski, w stolicy takich punktów jest kilka. W Danii i Holandii dwa kółka z przyczepką towarową sprawdzają się na co dzień świetnie i cieszą popularnością, w Polsce to jeszcze temat niszowy, chociaż ma już swoich entuzjastów.

O konkursie make me!

Konkurs make me! skupia designerów i artystów z całego świata. W poprzednich edycjach wzięło udział blisko 2000 osób z 40 krajów, m.in. Hiszpanii, Holandii, Kolumbii, Włoch, Wielkiej Brytanii, USA, a nawet Chin, Korei Południowej czy Meksyku. Każda edycja make me! daje zupełnie nowe spojrzenie na design. Powstają produkty, które przy zachowaniu swojej funkcjonalności zyskują odmienną formę. Jurorami w tej edycji byli: Agnieszka Jacobson-Cielecka, Czesława Frejlich, Jacek Ryń, Michał Piernikowski, Agata Kulik-Pomorska i Paweł Pomorski.

Wszystkie finałowe projekty można zobaczyć na wystawie pokonkursowej w ramach Łódź Design Festival w dniach 3 - 8 października na terenie Art_Inkubatora, przy ulicy Tymienieckiego 3 w Łodzi.

ZOBACZ NAGRODZONE PROJEKTY >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Wyniki make me! Przyczepka rowerowa, kredki z gleby i poetycka ceramika