Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Burzą 10-piętrowy blok przy Świętokrzyskiej 36

red

To ostatnie chwile warszawskiego bloku przy ulicy Świętokrzyskiej 36. 10-piętrowiec wybudowano w latach 60. według projektu Hanny Lewickiej i Wojciecha Piotrowskiego. Jego miejsce ma zająć nowy biurowiec - PHN Tower.

Wyburzanie bloku przy Świętokrzyskiej 36
Wyburzanie bloku przy Świętokrzyskiej 36
fot. Sebastian Czarnecki

Blok przy ulicy Świętokrzyskiej 36 nazywano "zagraniczniakiem", a to dlatego, że znajdujące się wewnątrz lokale były przeznaczane na wynajem dla cudzoziemców. W latach 90. budynek pełnił funkcję biurową. Od pewnego czasu stał pusty w oczekiwaniu na rozbiórkę.

Niedawno obserwowaliśmy wyburzenie Teatru Żydowskiego. Część miasta wokół ronda ONZ zmienia się w zagłębie biurowe. Sprzyja temu centralna lokalizacja, bliskość stacji metra i Dworca Centralnego.

150-metrowa wieża PHN Tower

Nowy biurowiec, który ma zająć działkę przy Świętokrzyskiej 36 znany jest pod nazwami: City Tower lub PHN Tower. Projekt zakłada schodkową formę obiektu. Najwyższa jego część - wieża - ma liczyć 36 pięter (150 m.), w niższych skrzydłach będzie to kolejno 15 i 8 pięter. Projekt powstał w warszawskiej pracowni PBPA. Za inwestycją stoi Polski Holding Nieruchomości - spółka kontrolowana przez skarb państwa. Budowa ma być podzielona na etapy. Jej zakończenie planowane jest na 2021 rok. 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Burzą 10-piętrowy blok przy Świętokrzyskiej 36