Nowoczesne liceum na Wilanowie według projektu medusa group
W tym liceum edukacja plastyczna zaczyna się już od progu. Świetnie skomponowany budynek tworzy przyjazną przestrzeń do nauki. Za projekt odpowiada medusa group - pracownia prowadzona przez Przemo Łukasika.
Przestrzeń, w której przebywamy na co dzień, ma ogromny wpływ na naszą psychikę. W przypadku placówki edukacyjnej to szczególnie ważne. Wnętrze i sposób zagospodarowania terenu w jej obrębie może pomagać w nauce i zacieśniać relacje międzyludzkie. Forma organizacji przestrzeni sprzyjająca integracji i budowaniu więzi została nazwana przez Edwarda T. Halla "przestrzenią dospołeczną". Efekt ten, opisany w książce "Ukryty wymiar", udało się osiągnąć architektom z pracowni medusa group.
Szkoła, w której znajdują się miejsca do nauki, zajęć praktycznych, a także rekreacji i spotkań, to placówka wymarzona. Miejsce, do którego chętnie się wraca. Dzisiaj pokazujemy zdjęcia prywatnego liceum na Wilanowie, licząc na to, że w przyszłości znajdzie się budżet, by poprawić warunki nauki w placówkach publicznych. To miejsce można uznać za wzorcowe ze względu na jakość przestrzeni architektonicznej, estetyki oraz programu, który został wpisany w ten budynek.
Grafika przestrzeni: kolory i materiały
We wnętrzu Akademeia High School dobór kolorów podpowiada poszczególne funkcje, a strefy wydzielane są czytelnie, co ułatwia poruszanie się po szkole nawet świeżo upieczonym uczniom. Otwarte przestrzenie umiejętnie połączono z przestrzeniami o mniejszej skali. Wrażenie wywiera drewniana klatka schodowa, która na betonowym, surowym tle prezentuje się niczym rzeźba.
Program liceum: połączenie teorii z zajęciami praktycznymi
Oferta edukacyjna niepublicznego liceum Akademeia High School – to indywidualne podejście i ocena umiejętności każdego z uczniów. Wykwalifikowana kadra już na etapie rekrutacji określa mocne strony ucznia, poznaje styl uczenia się i wspiera go w wyborze najodpowiedniejszych przedmiotów maturalnych, określeniu kierunku studiów oraz najlepszej ścieżki kariery. Nauczyciele nowego liceum to absolwenci Oxfordu, Cambridge, Ivy League oraz najlepszych polskich uczelni.
Uczniowie, którzy chcą rozwijać swoje artystyczne talenty, mają do dyspozycji stumetrową pracownię artystyczną, salę muzyczną ze studiem nagrań, studio fotograficzne, audytorium teatralne oraz pracownię multimedialną. Wszystkie zajęcia odbywają się w języku angielskim. Program nauki kończy się brytyjską maturą A-level, dającą pełną swobodę wyboru przedmiotów maturalnych, honorowaną przez wszystkie uniwersytety na świecie. Szkoła oferuje bogaty system stypendiów akademickich oraz artystycznych. Celem założycieli szkoły było stworzenie miejsca, do którego uczniowie będą chętnie wracać. Stąd pomysł zaprojektowania przestrzeni na spędzanie czasu między zajęciami. Relaks na świeżym powietrzu umożliwi zielone patio. Kolejnym elementem będzie eko-dach, czyli ekologiczny ogród na dachu szkoły, w którym będzie można uprawiać zioła, warzywa i owoce. Niepubliczne liceum działające dotychczas przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie przeniosło się do nowego budynku w Wilanowie we wrześniu tego roku.
Obiekt jest kwalifikowany do międzynarodowego certyfikatu LEED potwierdzającego stosowanie rozwiązań w zakresie proekologicznego projektowania budynków, ich budowy, użytkowania i konserwacji.
- Więcej o:
Jak odpocząć w mieście? Nowe rekreacyjne przestrzenie polskich miast
Brama Miasta - rdzawy biurowiec obok dworca Łódź Fabryczna
.KTW w liczbach. Po ukończeniu będzie najwyższym obiektem Katowic
Co dalej z zegarem na kamienicy przy Placu Wolności 15 w Poznaniu? Inwestor Skarbca przedstawił nową koncepcję
Instytut Francuski przeprowadza się do budynku dawnego Domu Wydawniczego Bellona
Mercure Szczyrk Resort już otwarty. Zobaczcie wnętrza hotelu
Warszawa: Doki - kolejny etap rozbudowy Portu Praskiego. Nowe osiedle i atrakcyjna przestrzeń publiczna
Dyfrakcja - kolekna inwestycja mieszkaniowa w Nowym Centrum Łodzi