Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Złóż z kartonu Berlin Wschodni. Nowe wycinanki od Zupagrafika

red

MODERN EAST. Build Your Own Modernist DDR to najnowsza publikacja od Zupagrafika poświęcona modernistycznej i brutalistycznej architekturze byłej Niemieckiej Republiki Demokratycznej.

Modern East: Build Your Own Modernist DDR - nowa kolekcja wycinanek od Zupagrafika
Modern East: Build Your Own Modernist DDR - nowa kolekcja wycinanek od Zupagrafika
mat. prasowe

Nowa kolekcja wycinanek pozwala odtworzyć jedne z najbardziej intrygujących budowli wzniesionych od wczesnych lat pięćdziesiątych do późnych lat osiemdziesiątych. Od rozległych plattenbauten Rostock’u, przez ikony stylu DDRModerne, jak Kino International czy Haus des Berliner Verlages, po wyburzony relikt NRD-owskich lat świetności - Mokka-Milch-Eisbar „Kosmos”. Wszystkie modele przedstawiają szczegółowe ilustracje oryginalnych elewacji budynków sprzed modernizacji.

W kolekcji architektury Berlina Wschodniego nie mogło zabraknąć wszechobecnych osiedli z wielkiej płyty, monumentalnych wieżowców, kosmicznych barów mlecznych. Powojenne Niemcy Wschodnie odbudowano na betonowych fundamentach, które miały wznieść nowe państwo ku nowoczesności oraz ukształtować tak unikatowy jak kontrowersyjny krajobraz modernistycznego wschodu.

Zestaw zawiera: 9 ilustrowanych modeli do wycięcia i złożenia, krótką historię architektury byłej Niemieckiej Republiki Demokratycznej autorstwa krytyka architektury Florian`a Heilmeyer`s, informacje na temat każdego z budynków, proste instrukcje.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Złóż z kartonu Berlin Wschodni. Nowe wycinanki od Zupagrafika