Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

EXPO 2022 odbędzie się w Buenos Aires. Łódź przegrała 6 głosami

red

Wystawa EXPO 2022 odbędzie się w Argentynie. Przeważyło sześć głosów. Na kandydaturę Łodzi podczas Zgromadzenia Generalnego Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu zagłosowało 56 delegatów, na Buenos Aires 62.

Projekt wystawy na EXPO 2022 w Łodzi
Projekt wystawy na EXPO 2022 w Łodzi
mat. prasowe

Prezentację kandydatury Łodzi na organizatora wystawy światowej EXPO 2022 w Paryżu rozpoczęło wystąpienie ministra kultury Piotra Glińskiego. Zaraz po nim przemawiali: prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Jerzy Kwieciński - pełnomocnik rządu ds. EXPO. Podczas wystąpień padła deklaracja, że centrum festiwalowe w Łodzi zostanie zaprojektowane przez pracownię architektoniczną Franka Ghery'ego. W planach było również uruchomienie szybkiego pociągu, który miał dojeżdżać do Łodzi z Warszawy w 13 minut.

To miała być wielka szansa dla miasta, szacowało się, że dzięki organizacji wystawy światowej do Łodzi mogłoby przyjechać nawet 10 milionów odwiedzających. Wyboru miasta organizującego EXPO 2022 dokonało Zgromadzenie Generalne Międzynarodowego Biura Wystaw w Paryżu. W głosowaniu wzięło udział 120 członków.

Skomentuj:

EXPO 2022 odbędzie się w Buenos Aires. Łódź przegrała 6 głosami