Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Łódź organizatorem EXPO Horticultural w 2024 r.

KD

Międzynarodowe Stowarzyszenie Producentów Ogrodniczych (AIPH), ustaliło, że EXPO Horticultural w 2024 r. zostanie zorganizowane w Łodzi. To świetna wiadomość dla miasta - podczas tego wydarzenia będzie mogło pokazać się światu z jak najlepszej strony.

Expo Horticultural 2024
Expo Horticultural 2024
Fot.facebook.com/hannazdanowska

Przestrzeń, na której w roku 2024 zorganizowane zostanie łódzkie EXPO Horticultural, w głównej mierze będą tworzyć parki 3 maja i Baden Powella oraz zaniedbane dotychczas tereny w ich okolicy - razem będzie to powierzchnia licząca aż 77 hektarów.

Zorganizowane zostaną na niej wystawy dotyczące rozwijania terenów zielonych w miastach. Łódź też zaprezentuje wystawę „Nature of the City – Natura Miasta” pokazującą miasto i jego otoczenie jako ciekawie i dogodne miejsce do życia, mieszkania, pracy, odpoczynku czy spędzania wolnego czasu. 

Temat tej wystawy bardzo spodobał się Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Producentów Ogrodniczych. Jego członkowie docenili też pomysł rozmieszczenia ekspozycji w centrum miasta.

Dzięki organizacji EXPO Horticultural w Łodzi wiele zapomnianych skrawków zieleni zyska drugie życie.

Budżet EXPO w Łodzi wynosi około 100 milionów euro. Wydarzenie ma zacząć się 27 kwietnia i potrwać do 28 września 2024 roku.

Władze miasta przewidują, że w ciągu pięciu miesięcy trwania imprezy do Łodzi przyjedzie około 4 milionów osób z różnych stron świata. 

    Więcej o:

Skomentuj:

Łódź organizatorem EXPO Horticultural w 2024 r.