Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Offline Van. Auto, które zapewnia relaks i wypoczynek w centrum miasta

JB

Offline Van ma być antidotum na szybkie, pełne stresu życie w stolicy. Przytulne, drewniane wnętrze auta jest zaciemnione i wygłuszone. Chwilowe odcięcie się od bodźców świata zewnętrznego ma sprzyjać odpoczynkowi i medytacji.

Offline Van wewnątrz
Offline Van wewnątrz
Materiały prasowe projektanta

Z tęsknoty za naturą

Dawid Zalesky, autor projektu, wychował się na warmińskiej wsi. Pomysł na stworzenie jeżdżącego domku powstał po przeprowadzce do Warszawy. Mieszkańców dużych miast charakteryzuje obsesja ciągłego bycia online, nerwy i brak czasu na naładowanie akumulatorów. Wielu ludzi nie ma możliwości wyjazdu poza miasto i brakuje im kontaktu z naturą.

Czasem tęsknię za dzieciństwem, gdy potrafiłem się koncentrować, oddawać w pełni rzeczywistości, w której byłem. Dziś mieszkam w dużym mieście i mój kontakt z naturą bardzo się zaburzył

– zauważa projektant.

Offline Van, zbudowany na bazie Suzuki Super Carry, sprowadza naturę z powrotem do miasta. Wnętrze pojazdu Zalesky zrealizował we współpracy z architektami z PLZ Studio oraz C T R L + N, Agnieszką Łańko i Patrykiem Żurawskim. Mimo, że pojazd ma jedynie 3m długości i 1,8m wysokości, w środku udało się stworzyć komfortową, wykończoną drewnem przestrzeń.

Warszawa po japońsku

Zawsze mnie interesowało zjawisko medytacji czy Mindfulness, szczególnie w kontekście wszechogarniającego stresu i społecznych zobowiązań. Podczas podróży po Japonii doświadczyłem zjawiska Inemuri - powszechnego drzemania w przestrzeniach publicznych: metrze, autobusie, centrum handlowym.

- mówi Dawid Zalesky.

Offline Van ma być idealnym miejscem na power naps, czyli krótkie drzemki, które polepszają nastrój i koncentrację. Do dyspozycji gości będzie łóżko jednoosobowe z zestawem czystej pościeli i szafka na rzeczy osobiste. Odpoczynek będzie wspomagać aroma dyfuzor i zestaw inteligentnych głośników.

Projekt będzie można zobaczyć podczas Festiwalu Gdynia Design Days, które będzie odbywał się w dniach 6 - 15 lipca 2018. Autorzy zapraszają do doświadczenia użyteczności samochodu na własnej skórze, udając się do środka na drzemkę lub sesję medytacji. W późniejszym czasie Offline Van wyjedzie na ulice Warszawy. „Chcę umożliwiać mieszkańcom dużych miast doświadczania power nap, inemuri i mindfulness” – podsumowuje Dawid Zalesky.

    Więcej o:

Skomentuj:

Offline Van. Auto, które zapewnia relaks i wypoczynek w centrum miasta