Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hotel w Wiśle niczym kryształ. Nowy projekt Q2Studio

Red.

Architekci Q2Studio stworzyli stworzyć hotel, który zapewni gościom nieustanny kontakt z otaczającym krajobrazem gór, zachowując przy tym nowoczesny charakter i przemyślany układ funkcjonalny.

Crystal Mountain Resort w Wiśle
Crystal Mountain Resort w Wiśle
Q2Studio

560 m n.p.m.

Crystal Mountain Hotel będzie zlokalizowany na wysokości 560 m n.p.m. — jego goście będą mogli podziwiać otaczający krajobraz, m.in. widok na rzekę Wisłę oraz miasto położone pomiędzy górami Beskidu Śląskiego. Otoczenie terenów leśnych oraz położenie na dużej wysokości mają gwarantować dyskrecję oraz możliwość obcowania z otaczającą naturą.

Stworzyliśmy niezwykle spójną koncepcję budynku, gdzie forma, funkcja i estetyka wynikają z siebie nawzajem

- podkreślają architekci.

Przede wszystkim widok

Hotel będzie dysponował ok. 500 pokojami, restauracją, centrum konferencyjnym, strefą SPA i aquaparkiem z zewnętrznym basenem. Crystal Mountain ma przyciągać gości nie tylko swoim położeniem, ale również atrakcyjną architekturą.

Bryła budynku została podzielona na trzy rozwidlające się sekcje mieszkalne, które połączono wspólnym zapleczem. To nieprzypadkowe rozwiązanie pozwoliło zlokalizować części mieszkalne w orientacji wschodnio-zachodniej, zapewniając ich maksymalne doświetlenie. Ponadto apartamenty zostały obrócone pod kątem 45 stopni, by zapewnić atrakcyjny widok na otaczające góry.

Jak kryształ

Budynek charakteryzuje się nietypowym, „kryształowym” wyglądem. Strefę wejściową do hoteli zlokalizowano w części, w której spotykają się trzy części mieszkalne. Eleganckie rozwiązania, takie jak otwarta sadzawka otoczona ścianami z naturalnego kamienia mają za zadanie nadać obiektowe ekskluzywności.

Dzięki zastosowaniu wysokiej bezsłupowej fasady szklanej wewnętrzna i zewnętrzna część budynku ulegają połączeniu, tworząc wspólną strefę hotelowego lobby. Duże przeszklenia zapewniają widok na górską panoramę. Z lobby będzie możliwy bezpośredni dostęp do części gastronomicznej z restauracjami z panoramicznym widokiem, położonego powyżej centrum konferencyjnego i wind prowadzących do pokoi mieszkalnych.

Relaks w luksusach

Aquapark i strefa SPA zostały zlokalizowane w najniższej położonej części budynku. Hala basenu rekreacyjnego będzie połączona z dużym, zewnętrznym tarasem poprzez panoramiczne przeszklenie. Na tarasie zlokalizowany zostanie basen Infinity oraz zewnętrzna część SPA. W obiekcie znajdzie się również aquapark, strefa saun oraz basen sportowy.

    Więcej o:

Skomentuj:

Hotel w Wiśle niczym kryształ. Nowy projekt Q2Studio