Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lodowato - lodziarnia w Katowicach w nowej odsłonie

Redakcja Pressland

Popularna katowicka lodziarnia Lodowato rozpoczyna sezon z nowym wnętrzem. Jak zmienił się niewielki lokal?

Lodowato w Katowicach. Projekt: Kolektyw Musk, lodziarnia, lody
Lodowato w Katowicach. Projekt: Kolektyw Musk
Fot. Radoslaw Kazmierczak

Lodowato to lodziarnia, działająca od kilku lat przy ul. Dworcowej w Katowicach. Na początku marca 2019 Lodowato zaczęło nowy sezon z odświeżonym wnętrzem. Zaprojektowali je architekci z pracowni Kolektyw Musk.

Chcieliśmy, aby nowe wnętrze nie było rewolucją i nadal kojarzyło się z marką, ale jednocześnie  dawało powiew świeżości, czegoś nowego i zaskakującego

- mówią projektanci wnętrza.

Nowy lokal miał kusić i intrygować - "wciągać" klientów do środka. Jednocześnie ważne było zachowanie umiaru tak, aby przebywający wewnątrz lodziarni goście nie czuli się przytłoczeni.

Jednym z problemów przy projektowaniu były proporcje lokalu - pomieszczenie było małe, ale za to bardzo wysokie. Aby poprawić odbiór wizualny, projektanci zdecydowali się na dekoracje w dużej skali. Zawisła tu instalacja ze zwieszanych kul, w którą wkomponowano oświetlenie. To właśnie kule stały się motywem przewodnim.

Na ścianach i suficie pojawiła się naklejana grafika z gradientem kul. Grafika się zmienia - od intensywnych kolorów i dużej ilość elementów w strefie sprzedaży do delikatnych elementów i jasnych kolorów przy wejściu. Centralnym całego wnętrza stała się witryna mroźnicza wykończona małą, czerwoną płytką.

Ciekawie prezentuje się menu - białe tabliczki na drewnianych listwach. Są one miłym nawiązaniem do jadłospisów w barach mlecznych, a przy tym bardzo praktycznym rozwiązaniem. W lokalu oferta zmienia się każdego dnia - tabliczki ze smakami lodów można łatwo wymieniać i dostosowywać do aktualnej oferty.  Menu zostało podzielone na dwa segmenty: menu stałe za ladą i menu zmienne na ścianie bocznej – łatwiej
dostępne dla obsługi i lepiej widoczne dla klienta stojącego w kolejce.

Pozostała część wyposażenia utrzymana została w neutralnej kolorystce.

Autorzy: Kolektyw Musk
Inwestor: Lodowato
Zdjęcia: Radosław Kaźmierczak
Lokalizacja: Katowice, ul. Dworcowa
Projekt i realizacja: listopad 2018 – luty 2019

    Więcej o:

Skomentuj:

Lodowato - lodziarnia w Katowicach w nowej odsłonie