Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niewielki dom przy plaży koło Ustronia Morskiego [PROJEKT]

Redakcja Pressland/WG

Architekci z pracowni ZUP-a zaprojektowali niewielki dom wypoczynkowy w Pleśnej, niedaleko Ustronia Morskiego. Projekt domu, o powierzchni 54 m kw., został stworzony z myślą o parze lub małej rodzinie.

Dom wypoczynkowy w Pleśnej, dom nad morzem, pleśna, dom przy plaży
Dom wypoczynkowy w Pleśnej.
Wiz. ZUP-A

Budynek ma zwartą i oszczędną formę - dzięki temu lepiej wpisuje się w otaczający krajobraz. Stanął tuż przy plaży, w sąsiedztwie sosnowego lasu.

Najważniejsze jest to, aby pozwolić naturze pokazać swoje piękno oraz wpisać się w jej delikatny charakter. Jej obserwacja to najlepszy wypoczynek. A może obserwacja z przeszklonego tarasu z kominkiem? „Dom przy plaży” stwarza taką możliwość nie ingerując w zastany krajobraz

– mówią autorzy projektu, architekci z pracowni ZUP-A.

Ogromnym atutem domu jest w całości wykonany z surowego drewna taras z kominkiem i ławą. Duże przeszklenia pozwalają mieszkańcom cieszyć się widokami na wybrzeże.

Centralną część domu stanowi rdzeń w formie prostopadłościanu - zawarto w nim łazienkę, kuchnię, miejsce pracy oraz do przechowywania. Na tym wielofunkcyjnym kubiku, w obrębie poddasza, zaplanowano miejsca do spania. Zaaranżowano również jadalnię i część wypoczynkową z przeszklonym wykuszem.

 

dom w pleśnej
Dom w Pleśnej - rzut przyziemia
Mat. ZUP-A

Lokalizacja: Pleśna ( woj. Zachodniopomorskie)

Projekt: 2018

Autorzy projektu: ZUP-A - Zakład usług projektowo-architektonicznych

Powierzchnia: 54 m kw.

 

Dom w Pleśnej - przekrój budynku
Dom w Pleśnej - przekrój budynku
Mat. ZUP-A
    Więcej o:

Skomentuj:

Niewielki dom przy plaży koło Ustronia Morskiego [PROJEKT]