Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom letniskowy w ceramicznej okładzinie [PROJEKT]

red

Trudna działka i obostrzenia wynikające z warunków zabudowy poskutkowały projektem domu letniskowego o nietypowej formie.

Widok od strony wejścia
Widok od strony wejścia
projekt: Studio Mania

Dom letniskowy zaprojektowano na działce w bezpośrednim sąsiedztwie lasu i jeziora. Nietypowa forma budynku wynika z obostrzeń narzuconych przez MPZP. Od strony lasu nieprzekraczalna linia zabudowy wyłącza 60 proc. działki. Z drugiej strony bryłę budynku wyznaczyła linia, równolegle do której musiała zostać ułożona kalenica. Warunki początkowo wydawały się utrudniać projektowanie, a w konsekwencji stały się punktem wyjścia do uzyskania ciekawej formy. Obiekt powstaje w kociewskiej wsi Mały Bukowiec położonej w województwie pomorskim w pobliżu wschodniego brzegu jeziora Ostrowite, na północnym obrzeżu Borów Tucholskich.

Plan zagospodarowania terenu
Plan zagospodarowania terenu
projekt: Studio Mania

Dobór materiałów też wynika z dostosowania do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, który przewiduje użycie dachówki ceramicznej o naturalnym wybarwieniu. Aby nie stracić spójności i rzeźbiarskiego charakteru formy, zaproponowano ściany zewnętrzne w takim samym wybarwieniu oraz posadzkę zewnętrzną z bruku ceramicznego. Naturalny kolor ceramiki dobrze komponuje się z tłem - bujną zielenią otaczającą działkę.

Wewnątrz znajduje się niewielki hol prowadzący do otwartego salonu z małą kuchnią i jadalnią, łazienki i garażu. Z dwóch stron budynku zlokalizowano sypialnie z antresolami. Z przestronnego tarasu rozpościera się widok na las.

Obecnie budynek jest w trakcie budowy, do końca miesiąca zostanie zamknięty stan surowy a planowany koniec robót to maj 2018 roku.

ZOBACZ PROJEKT >>>

Projekt: Adrian Mania, Studio Mania

    Więcej o:

Skomentuj:

Dom letniskowy w ceramicznej okładzinie [PROJEKT]