Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Galeria Młociny w Warszawie od Kuryłowicz & Associates i Chapman Taylor. Wkrótce otwarcie

Redakcja Pressland/WG

23 maja 2019 roku otwarta zostanie Galeria Młociny - jeden z największych obiektów rozrywkowo-handlowych w Warszawie. Najciekawiej prezentuje się strefa gastronomiczna połączona z otwartą, pełną roślinności przestrzenią do wypoczynku na dachu.

Galeria Młociny w Warszawie. Proj. Kuryłowicz & Associates i Chapman Taylor.
Galeria Młociny w Warszawie. Proj. Kuryłowicz & Associates i Chapman Taylor.
Mat. prasowe

Projekt architektoniczny warszawskiej Galerii Młociny powstał w dwóch pracowniach – Kuryłowicz & Associates oraz Chapman Taylor. Nowy obiekt rozrywkowo-handlowy znajduje się tuż przy węźle Młociny - to świetnie skomunikowany punkt miasta, z bezpośrednim dostępem do metra, licznych linii tramwajowych i autobusów miejskich, podmiejskich i krajowych, stacji rowerowej oraz parkingu P&R.

Galeria Młociny to ogromna inwestycja. Spójrzmy na liczby - 225 000 m kw. powierzchni całkowitej, 82 000 m kw. powierzchni najmu, z czego 76 000 m kw. przeznaczonych na handel oraz gastronomię, 6 000 mkw. powierzchni biurowej, ponad 200 sklepów, w tym kilkadziesiąt lokali z jedzeniem, największe w Polsce, ponad siedmiometrowe witryny sklepowe, 10-ekranowy nowoczesny multipleks z komfortowymi, rozkładanymi fotelami, 200 mkw. parkiet i przestrzeń sceniczna, 2 500 mkw. tarasu pełnego zieleni, 2 000 miejsc parkingowych i 20 stanowisk do pracy w strefie co-workingowej.

Strefa gastronomiczna o nazwie Spotkania i Dania usytuowana na drugim poziomie, składająca się z 36 restauracji została podzielona na kilka stref: Halę Hutnik – nawiązującą do motywów fabrycznych sąsiadującej z galerią Huty Warszawa, Dechy – dedykowane osobom poszukującym rozrywki i Karuzelę stworzona z myślą o najmłodszych. Twórcy miejsca zaprojektowali jeszcze otwartą, pełną roślinności przestrzeń do wypoczynku na dachu. Połączony funkcjonalnie z pozostałymi strefami ogród, na którym zasadzono ponad 1 500 krzewów oraz drzew, da gościom możliwość podziwiania panoramy dzielnicy. Strefę zaprojektowali architekci z renomowanego studia Broadway Malyan. Przenieśli oni na Bielany atmosferę przytulnych knajpek, ulicznej kuchni i swobodnego jedzenia na mieście, a także posiłków na świeżym powietrzu, wśród zieleni. To pierwszy tego typu koncept w Polsce.

Ekipy budowlane pracujące obecnie nad realizacją inwestycji liczą ponad dwa tysiące osób. Położono w całości elewację, kończą się też prace związane z zagospodarowaniem placu wokół budowy. Najemcy, którym przekazano lokale, finalizują prace wykończeniowe. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Erbud. Inwestorami Galerii Młociny są spółki EPP (70 proc. udziałów) i Echo Investment (30 proc. udziałów). Pierwsza będzie zarządzać nowo otwartym kompleksem. Druga odpowiada całościowo za proces deweloperski i najem. Galeria Młociny zostanie otwarta 23 maja 2019 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Galeria Młociny w Warszawie od Kuryłowicz & Associates i Chapman Taylor. Wkrótce otwarcie