Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rusza budowa biurowca RECACT w Łodzi. To projekt pracowni Litoborski+Marciniak

Redakcja Pressland/WG

REACT, kompleks biurowy w Łodzi od Echo Investment, stanie na rogu ul. Kilińskiego i al. Piłsudskiego. Pierwsi pracownicy mają rozpocząć pracę w nowych biurach w drugiej połowie 2020 roku.

Biurowiec REACT w Łodzi. Proj. Litoborski+Marciniak
Biurowiec REACT w Łodzi. Proj. Litoborski+Marciniak
Wiz. mat. Echo Investment

Na rogu ulicy Kilińskiego i alei Piłsudskiego w Łodzi rozpoczęły się prace budowlane przy pierwszym etapie kompleksu biurowego REACT, o powierzchni blisko 15 tys. mkw. Cały kompleks biurowy, który zbuduje tutaj deweloper Echo Investment, będzie mieć blisko 50 tys. mkw. powierzchni i składać się będzie z dwóch budynków. Za projekt odpowiada biuro architektoniczne Litoborski+Marciniak. 

Echo Investment wraca na trasę WZ z najnowszym projektem. Firma zmieni oblicze skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kilińskiego. Miejsce to potrzebuje nowej oprawy, wymaga przekształcenia i wprowadzenia tu miejskiej zabudowy. Wierzę, że inwestycja odmieni tę przestrzeń i zapoczątkuje zmiany na pozostałych narożnikach skrzyżowania

– mówi Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Inspiracją dla architektury oraz proponowanych rozwiązań w budynku jest charakter Łodzi, jako miasta nieszablonowego i pełnego kontrastów. Wizerunek miasta tworzy z jednej strony sztuka i kreatywność, z drugiej - pofabryczna zabudowa. Sam projekt REACT najlepiej określą takie hasła jak struktura, modułowość, porządek, światło czy funkcjonalność.

Biurowiec REACT w Łodzi. Masterplan.
Biurowiec REACT w Łodzi. Masterplan.
Wiz. mat. Echo Investment

Sercem budynku będzie reprezentacyjna, dwupoziomowa część wejściowa z recepcją i strefą chillout. Na antresoli znajdzie się bar kawowy, a w najbliższym otoczeniu - strefy dla integracji i wypoczynku. W projekcie znalazło się miejsce m.in. na ogródek kantyny oraz specjalna przestrzeń, w której będzie można oglądać filmy.

Pierwszy budynek kompleksu zostanie oddany do użytku w drugiej połowie 2020 roku

    Więcej o:

Skomentuj:

Rusza budowa biurowca RECACT w Łodzi. To projekt pracowni Litoborski+Marciniak