Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rozpoczęto budowę Fuzji na terenie dawnej fabryki Scheiblera w Łodzi. To projekt medusa group

Redakcja Pressland/WG

Nowa inwestycja Echo Investment, powstaje na terenie dawnej fabryki Karola Scheiblera, przy ul. Tymienieckiego w Łodzi. Fuzję tworzyć będzie 20 budynków o różnorodnych funkcjach, z czego aż 14 to zaadoptowane budynki historyczne. Za projekt odpowiada medusa group.

Fuzja - nowa inwestycja Echo Investment na terenie dawnej fabryki Scheiblera w Łodzi. Proj. medusa group
Fuzja - nowa inwestycja Echo Investment na terenie dawnej fabryki Scheiblera w Łodzi. Proj. medusa group
Wiz. mat. prasowe

Rozpoczęła się budowa Fuzji, projektu realizowanego przez Echo Investment na terenie dawnej fabryki Scheiblera w Łodzi. Inwestycja zlokalizowana jest pomiędzy ulicami Piotrkowską, Tymienieckiego, Kilińskiego i Mlionową. Na poprzemysłowych terenach ma powstać nowy nowy fragment miasta łączący mieszkania, biura i usługi. Powstaną tu także strefy gastronomiczne, handlowe, usługowe oraz przestrzeń dla kultury. W inwestycji powstaną również place miejskie i zielone tereny dostępne dla wszystkich. Różnorodne funkcje w Fuzji zostały zaplanowane tak, by wzajemnie się wspierały i w efekcie budowały fragment miasta żyjący przez całą dobę.

Koncepcja Fuzji została stworzona zgodnie z ideą tworzenia projektów miastotwórczych, tzw. „destinations”. Zależy nam na kreowaniu przestrzeni, w których ludzie będą mogli mieszkać, pracować i spędzać wolny czas. Mimo że rozpoczęliśmy już budowę, wciąż trwa nieprzerwany proces jeszcze lepszego poznawania tego miejsca, analizowania wszystkich aspektów przestrzennych i funkcjonalnych, tworzenia szytych na miarę rozwiązań, po to by jak najlepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów i w mądry sposób zintegrować tę przestrzeń z miastem.

- mówi Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment.

Fuzję tworzyć będzie 20 budynków o różnorodnych funkcjach, z czego aż 14 to zaadoptowane budynki pofabryczne. Sercem tego terenu będzie zabytkowy budynek dawnej elektrociepłowni.  Historyczna tkanka zostanie uzupełniona o nowoczesną architekturę, a także infrastrukturę miejską jak place, alejki, chodniki, ulice oraz zieleń miejską. Inwestor zaplanował liczne udogodnienia, m.in. miejsca parkingowe dla car sharingu, ścieżki rowerowe, stacje serwisowe dla rowerów, paczkomaty i  ogólnodostępne ładowarki elektryczne.

Ruszyła budowa Fuzji - nowa inwestycja Echo Investment na terenie dawnej fabryki Scheiblera w Łodzi.
Ruszyła budowa Fuzji - nowej inwestycja Echo Investment na terenie dawnej fabryki Scheiblera w Łodzi.
Fot. mat. prasowe

Inwestycja będzie realizowana wieloetapowo. W pierwszym etapie powstaną dwa budynki mieszkaniowe, w którym znajdzie się 274 lokali o powierzchniach od 29 mkw. do 111 mkw. z możliwością łączenia, 227 miejsc parkingowych oraz komórki lokatorskie. Właśnie rozpoczęto prace przy budowie dwóch pierwszych budynków mieszkalnych. 

Równocześnie z zakończeniem pierwszego etapu oddany zostanie plac publiczny przed elektrownią z wygodnym dostępem od ulicy Tymienieckiego. W kolejnych etapach powstaną przestrzenie biurowe i kolejne budynki mieszkalne, a zrewitalizowane historyczne fragmenty terenu zostaną przekształcone w restauracje oraz punkty handlowe.

 stanie się atrakcyjną częścią miasta dla przyszłych mieszkańców oraz turystów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rozpoczęto budowę Fuzji na terenie dawnej fabryki Scheiblera w Łodzi. To projekt medusa group