Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Apartamenty w hotelu Sofitel Warsaw Victoria przeszły metamorfozę. Jak wygląda teraz Apartament Prezydencki?

Redakcja Pressland/WG

Zakończył się właśnie remont apartamentów w hotelu Sofitel Warsaw Victoria. Chociaż wnętrza zaprojektowane przez Didiera Gomeza, stylistyką i kolorystyką nawiązują do lat 70. XX wieku, nie brak im nowoczesnego charakteru.

Hotel Sofitel Warsaw Victoria - Apartament Prezydencki. Salon.
Hotel Sofitel Warsaw Victoria - Apartament Prezydencki. Salon.
Fot. Bartek Winnicki 360stopni.eu

Położony w samym sercu Warszawy przy pl. Piłsudskiego, Hotel Sofitel Warsaw Victoria to bez wątpienia jeden z najbardziej znanych tego typu obiektów w Polsce. W czasach PRL-u był symbolem luksusu dostępnego tylko dla wybranych. Budynek został zaprojektowany przez polsko-szwedzki zespół architektów - Zbigniewa Pawelskiego, Leszka Sołonowicza, Andrzeja Dzierżawskiego, Dereka Frasera, Kurta Hultina i Stanisława Kaima. Wybudowany w latach 1973-1976 przez szwedzką firmę Skanska Cementgjuteriet hotel, stanął na miejscu spalonego w 1944 roku i ostatecznie rozebranego w latach 1961–1962 pałacu Kronenberga.

Hotelowe wnętrza "zagrały" w wielu polskich filmach m.in. Co mi zrobisz jak mnie złapiesz, Ekstradycja, Kingsajz, Miś, Piłkarski poker, Skazany na bluesa, Wielka majówka, Wielki Szu, Zabawa w chowanego czy 07 zgłoś się. Nocowały tu koronowane głowy, dyplomaci, naukowcy i artyści z całego świata - wymieńmy tylko niektórych - grupa ABBA, Ronald Reagan, Elton John, książę Albert czy Stevie Wonder. Wybierają oni z reguły największe hotelowe apartamenty, a one niedawno zostały odnowione. Ponowne otwarcie dla gości apartamentu prezydenckiego oraz czterech innych luksusowych apartamentów zwieńczyło trwający od 2014 roku remont hotelu.

Hotel Sofitel Warsaw Victoria
Hotel Sofitel Warsaw Victoria
Fot. mat. prasowe

Apartamenty Opera (o powierzchni 87 m kw. każdy), położone są na najwyższych piętrach hotelu. Składają się z sypialni, dwóch łazienek, aneksu kuchennego oraz przestronnego salonu. Apartament Prezydencki „Victoria”, zlokalizowany na ostatnim piętrze ma łączną powierzchnię aż 122 metrów kwadratowych. Ten jeden z największych apartamentów prezydenckich w Polsce, składa się z sypialni z garderobą i dwóch łazienek (w tym jednej z prywatną suchą sauną i jacuzzi). Znajdziemy tam również kuchnię, strefę do pracy oraz przestronny salon z biokominkiem. Apartament łączy się bezpośrednio z drugim pokojem, stanowiącym dodatkową przestrzeń - to pokój, w którym często nocuje ochrona. Architekci zdecydowali się pozostawić w łazience oryginalne marmury z lat 70. Uzupełnione nową armaturą w kolorze złotym, prezentują się nad wyraz współcześnie.

Hotel Sofitel Warsaw Victoria - Apartament Prezydencki. Salon.
Hotel Sofitel Warsaw Victoria - Apartament Prezydencki. Salon.
Fot. Bartek Winnicki 360stopni.eu

Za koncepcję projektu nowych wnętrz apartamentów odpowiada Didier Gomez, francuski architekt znany ze współpracy z luksusowymi markami, jak Yves Saint Laurent, Louis Vuitton, Kenzo czy Christian Dior. Związany jest Sofitel Warsaw Victoria od wielu lat, tworząc wcześniej nowy wizerunek części wspólnych hotelu – lobby, restauracji La Brasserie Moderne i baru Victoria Lounge.

Nawiązując do lokalizacji, tożsamości marki Sofitel oraz charakterystycznych elementów hotelu, przy tworzeniu nowych wnętrz apartamentów istotne było zachowanie spójności historii obiektu oraz jego przestrzeni wspólnych, w taki sposób jednak, aby uzyskać efekt współczesnego luksusu

Hotel Sofitel Warsaw Victoria - Apartament Opera. Salon.
Hotel Sofitel Warsaw Victoria - Apartament Opera. Salon.
Fot. Bartek Winnicki 360stopni.eu

Koncepcja została zainspirowana francuskimi latami 70. XX wieku, jednak - jak podkreśla Didier Gomez -nie jest to nostalgiczny projekt – jest to nasza bardzo współczesna adaptacja tego stylu, której nadaliśmy ponadczasowy charakter. W apartamentach znajdziemy geometryczne wzory, nasycone kolory, niebanalne meble i dekoracyjne oświetlenie, a także naturalne materiały – kamień i drewno, które są znakiem rozpoznawczym projektanta. W zmodernizowanych wnętrzach uwagę zwracają dopracowane detale, takie jak parkiet dębowy w apartamentach Opera i orzechowy w Apartamencie Prezydenckim. Intrygujące są także meble, które znalazły się w apartamentach - to produkty takich marek, m.in. Gallotti & Radice, Gubi, Vitra, Nap, Molteni&C oraz Minotti.

Za realizację projektu nowych wnętrz apartamentów odpowiadała pracownia architektoniczna Hanna Pietras Architects.

Skomentuj:

Apartamenty w hotelu Sofitel Warsaw Victoria przeszły metamorfozę. Jak wygląda teraz Apartament Prezydencki?