Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

World Architecture Festival 2019 - trzy realizacje i trzy projekty z Polski na krótkiej liście

Redakcja Pressland/WG

Niedawno organizatorzy World Architecture Festival 2019 zaprezentowali tzw. krótką listę obiektów i koncepcji z całego świata, które ubiegać się będą o tytuł Budynek Roku. Wśród 534 propozycji, znalazły się na niej trzy realizacje i trzy projekty z Polski.

Siedziba firmy Bialmed w Piszu. Proj. 3XA
Siedziba firmy Bialmed w Piszu. Proj. 3XA
Fot. Stanisław Zajączkowski

World Architecture Festival, jedno z najważniejszych wydarzeń architektonicznych na świecie, organizowane przez koncern medialny EMAP. Festiwal to spotkania architektów, wykłady, debaty i konferencje, ale również ogłoszenie wyników konkursu World Building of the Year. Konkurs ten przebiega wieloetapowo. Najpierw wszystkie zgłoszenia dzielone są na kilka kategorii tematycznych -osobno realizacje, osobno projekty (w tym roku jest ponad 30 kategorii). Następnie tworzona jest tzw. krótka lista, z której wybierani są laureaci.

W tym roku na krótkiej liście znalazły się 534 projekty i realizacje z całego świata. Polska ma również swoich reprezentantów.  O tytuł Najlepszego Budynku Świata 2019 Roku walczą realizacje:

- Wodny Park Tychy; proj. TKHolding (Kategoria: Produkcja Energii i Recykling)

Wodny Park Tychy; proj. TKHolding
Wodny Park Tychy; proj. TKHolding;
Mat. prasowe Mostostal Warszawa

- Kompleks magazynowo-biurowy firmy Bialmed w Piszu; proj. 3XA (Kategoria: Produkcja Energii i Recykling). Przeczytacie o nim tu>>

-  Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; proj. BAAS, Grupa 5 Architekci i Małeccy Biuro Projektowe (kategoria: Edukacja Wyższa i Badania). Przeczytacie o nim tu>>

Trzy polskie projekty, które znalazły się w finale konkursu to:

- Koncepcja Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych; proj. Kuryłowicz & Associates (kategoria: Infrastruktura)

Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego na wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych Proj. Kuryłowicz & Associates;
Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego na wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych Proj. Kuryłowicz & Associates;
Wiz. Kuryłowicz & Associates

- Przedszkole 3.0 Smart HUB we Wrocławiu; proj. Pracowni Architektonicznej oraz Działu Badań i Rozwoju działającego w ramach firmy W.P.I.P. (kategoria: Edukacja)

- Dworzec metropolitalny w Lublinie; proj. Tremend (kategoria: Infrastruktura)

Tegoroczna edycja World Architecture Festival odbędzie się od 4 do 6 grudnia w Amsterdamie. Trzymamy kciuki za wszystkie polskie realizacje i projekty!

    Więcej o:

Skomentuj:

World Architecture Festival 2019 - trzy realizacje i trzy projekty z Polski na krótkiej liście