Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Baseny w kontenerach morskich polskiej firmy Cubepools

Redakcja Pressland/WG

Baseny w kontenerach morskich? Pomysł genialny w swojej prostocie. Poznajcie Cubepools, młodą polską firmę, która pierwsza w Europie produkuje takie baseny.

Basen w kontenerze od Cubepools.
Basen w kontenerze od Cubepools.
Fot. mat. Cubepools

Zazwyczaj nie pokazujemy Wam projektów basenów, ale te są absolutnie wyjątkowe. Dlaczego? Otóż powstają w kontenerach morskich. Dodatkowo tworzy je nowa polska firma Cubepools założona przez trzech przyjaciół - Piotra, Mikołaja i Stanisława, którzy znają się od 18 lat (panowie mają po 28 lat). To pierwsza firma w Europie, zajmująca się produkcją takich basenów. Tak o początkach marki Cubepools mówią jej założyciele:

Historia pomysłu sięga roku 2018. Jeden z kolegów podzielił się z nami informacją, że w przyszłym roku planuje zabrać się za budowanie basenu w ogrodzie. Jako że jeden z nas wychowywał się w domu z basenem i przez pół roku pracował w Stanach przy obsłudze basenów, od razu sięgając pamięcią przytoczył kilka niewygodnych faktów nt. budowy i użytkowania klasycznego basenu ogrodowego. Jak to mamy w zwyczaju od razu zaczęliśmy wymyślać jakieś alternatywy, przyznam że zaszliśmy już naprawdę ale to naprawdę daleko zanim wpadliśmy na pomysł wykorzystania kontenerów morskich. W styczniu 2019 roku podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu projektu raz że na potrzeby prywatne a dwa uznaliśmy, że może wyjść z tego całkiem interesujący produkt. Zaczęło się klasycznie zatrudniliśmy konstruktora, grafika, kilka konsultacji ze znajomymi designerami i wydawałoby się że wszystko jest już dograne na ostatni guzik. No ale jak to zwykle w takich historiach bywa- podczas budowy pierwszej sztuki powychodziło kilka niedociągnięć, podobnie zresztą jak i drugiej. Trzecia sztuka okazała się dopiero na tyle satysfakcjonująca że można było z niej w pełni bezpiecznie i bez “wstydu” korzystać (tą wersję dostał do domu Mikołaj). W związku z powyższym pierwszym, w pełni satysfakcjonującym basenem który wyszedł z naszej małej fabryki był basen nr 4 dedykowany już pod preferencje naszego pierwszego klienta.

Basen w kontenerze od Cubepools.
Basen w kontenerze od Cubepools.
Fot. mat. Cubepools

Wszystkie baseny tworzone są z kontenerów morskich 20 lub 40 stopowych. Kontenery te wcześniej służyły do transportu towarów po całym świecie. Baseny są mobilne, estetyczne i wygodne, dzięki praktycznie bezobsługowemu użytkowaniu (po ustawieniu basenu i napełnieniu wodą wystarczy podłączyć go do prądu 230 v, a bieżąca obsługa ogranicza się do uzupełniania chemii basenowej). Dostępne są w 2 długościach - 6 metrów ("Splash-Boy") i 12 metrów ("Pool Daddy"),. Mają 2,3 metra szerokości i wysokość lustra wody na poziomie 1,1-1,2 metra.Istnieje możliwość modyfikacji długości i wysokości basenu. Oba modele występują w wersjach Basic i Comfort, ale można też wybrać opcje dodatkowe np. oświetlenie zewnętrzne czy wewnętrzne, ogrzewanie, okno basenowe czy system "jet swim" ) (prąd wodny umożliwia pływanie w miejscu bez potrzeby nawracania). Do wyboru są dwa typy wykończeń (WPC  i blacha ryflowana), siedem kolorów wnętrza i praktycznie nieograniczona gama kolorów zewnętrznych. Baseny  Cubepools przygotowane są pod indywidualne zamówienie, czyli każdy jest inny i niepowtarzalny.

Po pierwsze, podoba nam się fakt, że  Cubepools dają kontenerom morskim drugie życie - nie są one utylizowane tylko wracają do ponownego obiegu (energia potrzebna do odzyskania stali z jednego 40 stopowego kontenera oscyluje w okolicach 8 000 KW). Po drugie, potrzebne jest tylko stabilne podłoże - odpadają trwające niekiedy tygodniami prace budowlane - nie ma zniszczonego ogrodu i ton zbędnej ziemi. I wreszcie po trzecie - takie baseny wyglądają naprawdę dobrze.

A cena? Za podstawowy basen zapłacimy 49 999 zł brutto. Porównując to z normalnymi basenami kopanymi cena wydaje się być wysoka, jednak ukryte koszty przy budowie "klasycznego" basenu (prace ziemne, murowanie, odnawianie ogródka) znacznie podnoszą koszt całkowity. Producenci gwarantują długotrwałe i bezpieczne użytkowanie (15-20 lat). Dodatkowo taki basen można przestawiać, dzięki czemu co sezon może być w innym miejscu.

Trzymamy kciuki za CUBEPOOLS!

Basen w kontenerze od Cubepools.
Basen w kontenerze od Cubepools.
Fot. mat. Cubepools
    Więcej o:

Skomentuj:

Baseny w kontenerach morskich polskiej firmy Cubepools