Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom z kontenerów - tania i estetyczna alternatywa od TRS Studio

Redakcja Pressland/WG

Dom, zaprojektowany przez TRS Studio, ma się składać z dwóch połączonych kontenerów ISO nakrytych wysokim dachem z poliwęglanowych płyt. Czy takie budownictwo rozwiąże problemy mieszkaniowe?

Dom z kontenerów. Proj. TRS Studio
Dom z kontenerów. Proj. TRS Studio
Wiz. Bineural3D

Domy z kontenerów to pomysł peruwiańskiej firmy TRS Studio. Są odpowiedzią na problemy mieszkańców miasta Pachacutec (ok. 300 kilometrów Limy), zmagających się z problemami mieszkaniowymi. W Pachacutec wiele domów zbudowanych jest z odzyskanych materiałów, jednak ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Propozycją TRS Studio jest stworzenie całego osiedla domów, stworzonych z dużych, tanich i trwałych kontenerów ISO. Architekci mają nadzieję, że miejscowość Pachacutec stanie się wzorem dla tanich domów w całym Peru.

Dom składałby się z dwóch połączonych ze sobą dłuższym bokiem kontenerów ISO. Parter miałby więc wymiary 4 m x 15 m. Wysoki dach wykonany byłby z przepuszczającej światło poliwęglanowych płyt. Ścianki działowe oraz klatka schodowa, zbudowane mają być z z płyty OSB. Na patrze zaplanowano salon, aneks kuchenny, toaletę i sypialnię. Centralna klatka schodowa prowadziłaby antresolę, na której umieszczono łazienkę, dwie sypialnię i pokój do pracy. Architekci postanowili ograniczyć powierzchnię podłogi na wyższym poziomie, aby zapewnić dostateczną ilość światła dziennego w pomieszczeniach poniżej.

Na całym świecie powstało już wiele koncepcji tanich domów z kontenerów morskich, które mają rozwiązać problemy mieszkaniowe. Niestety, niewiele z nich doczekało się realizacji. Może tym razem się uda?

Dom z kontenerów. Proj. TRS Studio
Dom z kontenerów. Proj. TRS Studio
Wiz. Bineural3D


Projekt:  TRS Studio

Wizualizacje: Bineural3D

Skomentuj:

Dom z kontenerów - tania i estetyczna alternatywa od TRS Studio