Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Amfiteatr na Służewcu od pracowni mode:lina [WIEŚCI Z BUDOWY]

WG

Amfiteatr na Służewcu - bryła z ukośnym dachem, częściowo przeszklonym, częściowo obsadzonym zielenią, to projekt pracowni mode:lina. Zaglądamy na plac budowy.

Amfiteatr na Służewcu - projekt

Służewiec, zwany przez wielu "Mordorem" to zagłębie warszawskich biurowców. Pojawiają się tu również inwestycje mieszkaniowe i hotele. W II kwartale 2019 roku, przy ul. Konstruktorskiej 11 (na tyłach biurowca Adgar BIT),  ruszyła budowla ogólnodostępnego amfiteatru. Inwestorem jest firma Adgar Polska.

Za koncepcję architektoniczną amfiteatru odpowiada poznańskie studio mode:lina.  Obiekt, będzie miał 140 miejsc siedzących. Jeśli dodamy do tego miejsca w przyległych kawiarniach, ławkach oraz miejsca stojące, w wydarzeniach w nowym amfiteatrze będzie mogło wziąć udział 300-400 osób.  Amfiteatr na Służewcu będzie okrągłą bryłą z ukośnym dachem, częściowo przeszklonym, częściowo obsadzonym zielenią.

„Pomysł na realizowany przed budynkiem Adgar BIT amfiteatr powstał w duchu placemakingu - chcielibyśmy, aby stał się nowym symbolem zmieniającej się dzielnicy i angażował nie tylko okolicznych mieszkańców i pracowników, ale również osoby z całej stolicy. Na temat programu artystycznego rozmawiamy z kilkoma partnerami – instytucjami kulturalnymi oraz organizacjami pozarządowymi. Czekamy również na propozycje mieszkańców i osób pracujących w pobliżu – zależy nam, by stworzyć przyjazne miejsce, w którym warszawiacy będą mogli spędzać czas wolny. Wierzymy, że dostępność miejsca do zorganizowania spotkania na świeżym powietrzu będzie atrakcyjną alternatywą dla wielu osób i podmiotów, doskonale uzupełniającą ofertę przestrzeni do spotkań dostępnych w ramach Brain Embassy"

– mówi Monika Kaczmarczyk, Dyrektor Zarządzająca Brain Embassy.

Amfiteatr na Służewcu - budowa

Firma DM Building - generalny wykonawca projektu, zaczęła prace w III kwartale 2019 roku. W chwili obecnej zakończyły się prace żelbetowe sceny plenerowej. Do betonowania wykorzystano specjalną mieszankę o wyższej wytrzymałości, co pozwoliło na sporą oszczędność czasu realizacji. Dobierane są ostatnie komponenty zagospodarowania placu oraz przygotowywany jest grunt pod wysepki rekreacyjne. Trwają także prace związane z zakładaniem instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Wkrótce rozpocznie się instalacja stalowej konstrukcji dachu oraz planowany jest montaż szklanego zadaszenia. Prace idą sprawnie dzięki dodatkowo zatrudnionym, wykfalifikowanym pracownikom. W związku z epidemią na budowie obowiązują szczególne środki ostrożności.

Otwarcie ogólnodostępnego amfiteatru na Służewcu planowane jest na czerwiec. Już teraz opracowywany jest program wydarzeń mający spełnić potrzeby mieszkańców i pracowników tej części miasta

Amfiteatr na Służewcu. Proj. mode:lina.
Amfiteatr na Służewcu. Proj. mode:lina.
Mat. Adgar Polska
    Więcej o:

Skomentuj:

Amfiteatr na Służewcu od pracowni mode:lina [WIEŚCI Z BUDOWY]