Klub Seniora i Centrum Wsparcia Opiekunów w Kępnie
W niewielkim (zamieszkałym przez ok. 15 tys. osób) Kępnie w woj. Wielkopolskim, powstała oryginalna bryła Klubu Seniora i Centrum Wsparcia Opiekunów. Nowoczesny i estetyczny obiekt zaprojektowany został przez Pracownię Architektoniczną Osiem Pięć Marcina Wierzbickiego.






















Klub Seniora zlokalizowany jest na działce u zbiegu dwóch charakterystycznych ulic Kępna: Sikorskiego i Dąbrowskiego. Najbliższą okolicę inwestycji cechuje spójna linia zabudowy. Aby bryła "wtopiła" się w okoliczne zabudowania, do wykończenia elewacji użyto materiałów nawiązujących do tych, które znaleźć można na sąsiednich obiektach. Budynek pokryto cegłą i białym tynkiem. Widać tu inspirację architekturą modernizmu.

Budynek ciekawie prezentuje się również w nocy. Zewnętrzne elementy świetlne zostały przez architektów dobrane i rozmieszczone w projekcie w przemyślany sposób. Warto zwrócić uwagę na oryginalne ogrodzenie budynku. Z uwagi na funkcję i lokalizację obiektu jest też ono pewnego rodzaju barierą akustyczną.

Klub Seniora składa się z dwóch poziomów. Na pierwszym usytuowano ogólnodostępną przestrzeń dla osób starszych, w której znalazły się m.in. miejsce do zajęć ruchowych, sala kinezyterapii z węzłem szatniowo-sanitarnym oraz sala rekreacyjna z wydzieloną strefą wypoczynkową. Przewidziano też pomieszczenie na stołówkę. Na drugim poziomie znajduje się Centrum Wsparcia Opiekunów wyposażone w dwa dwuosobowe pokoje ze wspólnym węzłem sanitarnym oraz aneksem kuchennym. Zaprojektowano tu też pomieszczenia funkcyjne, biurowe oraz magazyny.

Nowy Klub Seniora i Centrum Wsparcia Opiekunów poprawi dostęp do wysokiej jakości usług społecznych dla niesamodzielnych osób starszych w gminie Kępno. Miasto zyskało ciekawy, nowoczesny i estetyczny obiekt. Pracowni Architektonicznej Osiem Pięć Marcina Wierzbickiego gratulujemy udanej realizacji!


- Więcej o:
![Centrum Aktywizacji Społecznej w Koziegłowach - kino plenerowe Centrum Aktywizacji Społecznej w Koziegłowach]()
Z myślą o starszych. Centrum Aktywizacji Społecznej w Koziegłowach
![Koncepcja architektoniczno- urbanistyczna zespołu mieszkalno-usługowego 'CENTRUM 50+' dla osób w wieku senioralnym przy ul. Warszawskiej w Gliwicach Koncepcja architektoniczno- urbanistyczna zespołu mieszkalno-usługowego 'CENTRUM 50+' dla osób w wieku senioralnym przy ul. Warszawskiej w Gliwicach]()
Osiedle dla seniorów w Gliwicach
![Zespół segmentów mieszkalnych dla osób w podeszłym wieku w Stargardzie Szczecińskim, projekt- DOMINO Grupa Architektoniczna Wojciech Dunaj Zespół segmentów mieszkalnych dla osób w podeszłym wieku w Stargardzie Szczecińskim, projekt- DOMINO Grupa Architektoniczna Wojciech Dunaj]()
Architektura dla seniora. Pierwszy taki budynek w Polsce
![Dom starców Portugalia Dom starców Portugalia]()
Architektura 60+
![Dom Przenikający. Proj. Exterio Architektura Dom Przenikający. Proj. Exterio Architektura]()
Dom Przenikający – architektura światła pośród sosnowego krajobrazu
![Sedesowce we Wrocławiu, czyli zespół mieszkano-usługowy przy placu Grunwaldzkim we Wrocławiu, proj. Jadwiga Grabowska-Hawrylak, lata 60. XX wieku Sedesowce we Wrocławiu, czyli zespół mieszkano-usługowy przy placu Grunwaldzkim we Wrocławiu, proj. Jadwiga Grabowska-Hawrylak, lata 60. XX wieku]()
Sedesowce, czyli wrocławski Manhattan
![Osiedle TBS w Szczecinie. Proj. 22ARCHITEKCI Osiedle TBS w Szczecinie. Proj. 22ARCHITEKCI]()
Architektura, która słucha. Osiedle TBS w Szczecinie
![Fuzja w Łodzi Fuzja w Łodzi]()
Łódź: Północna część Fuzji nabiera kształtów. Rewitalizacja dawnych zakładów Scheiblera dobiega końca









