Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Z myślą o starszych. Centrum Aktywizacji Społecznej w Koziegłowach

red

Przygotowując projekt przebudowy budynku architekci z pracowni melon.group chcieli stworzyć przestrzeń, która będzie przyjazna ludziom i umożliwi dostosowanie jej do nowych potrzeb. Budynek ma być nie tylko przeznaczony najstarszym mieszkańcom, ale również stać się lokalnym centrum przedsiębiorczości i wydarzeń kulturalnych

Centrum Aktywizacji Społecznej w Koziegłowach ma powstać w przebudowanym dawnym budynku Domu Nauczyciela Akademickiego UAM. Projektanci planują zachować oryginalną konstrukcję budynków. Nie zmienią się ich gabaryty, dobudowane zostaną jedynie podcienie, które stanowić będą zadaszenie części rekreacyjnej.

W środku parter obiektu podzielony został na cztery strefy funkcjonalne. W budynku wysokim zlokalizowano strefę Zakładu Opieki Zdrowotnej. Drugą strefę stanowi gminna biblioteka, która dla podkreślenia swojej funkcji została wyposażona w duże, otwierane przeszklenia. W miejscu, w którym kiedyś działała stołówka zaplanowano powstanie Dziennego Domu Pobytu dla seniorów. Składać się on będzie z sal o różnej wielkości, które otwierać się będą na ogród i taras. Tuż obok powstanie kuchnia i jadalnia, której przesuwane ściany pozwolą na aranżację przestrzeni w zależności od potrzeb.

Na pierwszym piętrze znalazło się pomieszczenie dla lekarza i strefa Inkubatora Przedsiębiorczości. Dodatkowo na drugim piętrze powstały pomieszczenia biurowe, które będzie można wynająć.

Elewacja budynku ma być skromna. Architekci ograniczyli się tutaj do białego tynku.

W ramach przebudowy otoczenia projektanci planują stworzyć wiele otwartych miejsc do rekreacji. Powstaną tu między innymi: zewnętrzna siłownia, plac zabaw dla dzieci, szkoła upraw roślin i plenerowe kino. Przebudowa obiektu zakończy się w trzecim kwartale 2016 r.

    Więcej o:

Skomentuj:

Z myślą o starszych. Centrum Aktywizacji Społecznej w Koziegłowach