Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

"Księga Zachwytów" Filipa Springera [WYGRAJ KSIĄŻKĘ]

red

Już jutro premiera "Księgi Zachwytów". Gdzie tym razem zabierze nas w podróż Filip Springer? Jak podpowiada tytuł nowa księga to opowieść o tym co dobre w polskiej architekturze, tym co zachwyca i co olśniło autora książki, który od kilku lat przybliża polskim czytelnikom wiedzę o architekturze

"A może by tak coś pozytywnego? Ciągle tylko narzekanie! Uczmy, pokazując dobre przykłady, a nie tylko krytykując!"

Tak swoją najnowszą opowieść zaczyna Filip Springer. Zdecydowanie opowieść, bo choć przedstawione w książce budynki uszeregowane są według regionów i położenia, a całość sprawia wrażenie przewodnika po Polsce, to treścią książki są osobiste doświadczenia autora z najbardziej znanymi, ale także nieco zapomnianymi, ale wartymi uwagi budynkami. To lista tego, co Filipa olśniło, zachwyciło, ale także ... rozczarowało.

Na liście opisanych obiektów znajdziemy zarówno tak znane budynki jak warszawski Pałac Kultury i Nauki, wrocławski Sky Tower, ale także mniejsze i zapomniane jak dom handlowy w Mławie, czy świetlica wiejska w Rakownii.

Całość jak zawsze w charakterystycznym dla Springera stylu pełnym erudycji i iście angielskiego poczucia humoru. Lekki język w połączeniu z ciekawymi informacjami sprawia, że "Księga Zachwytów" to obowiązkowa pozycja w biblioteczce zarówno zawodowych architektów, jak również po prostu miłośników architektury.

Filip Springer (ur. w 1982 roku) - reporter i fotograf, zadebiutował bestselerową książką "Miedzianka. Historia znikania", która w 2011 roku znalazła się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego w kategorii reportaż literacki. W swoich kolejnych książkach m.in. "Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u" czy "Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni", wprowadził Polaków w świat architektury. W 2015 roku ukazała się jego czwarta książka - "13 pięter".

A dla czytelników Bryły, mamy konkurs. Mamy do rozdania trzy egzemplarze "Księgi Zachwytów". Nagrody powędrują do osób, które pod postem o najnowszej książce Filipa Springera na naszym Facebooku podzielą się tym, który budynek jest ich ulubionym i za co darzą go sympatią. Czas start!

    Więcej o:

Skomentuj:

"Księga Zachwytów" Filipa Springera [WYGRAJ KSIĄŻKĘ]