Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

100. Oddanie stulecia. Wystawa Dyplomów Wydziału Architektury PW

red

Jest rok 1915. Starania o utworzenie w Warszawie polskiej politechniki wreszcie zostają uwieńczone sukcesem - władze okupacyjne zatwierdzają tymczasowy statut. Wśród czterech powołanych do życia wydziałów znajduje się także Wydział Architektoniczny. To pierwszy poważny krok w kierunku tworzenia polskiego szkolnictwa w tej dziedzinie.Dziś Wydział Architektury ma już ponad 100 lat!

/100. Oddanie Stulecia
/100. Oddanie Stulecia
Koło Naukowe Architektury Rodzimej WAPW

Każdy student architektury doskonale zna uczucia towarzyszące semestralnym oddaniom: często jest to strach i zdenerwowanie, czasem pełne nadziei oczekiwanie. Tym razem będzie to coś zupełnie wyjątkowego: prace najlepszych z najlepszych zostaną zgromadzone w tym samym miejscu, w tym samym czasie.

Ekspozycja składać się będzie z dyplomów magisterskich nauczycieli akademickich, którzy ukończyli Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Na wystawie pojawi się ponad czterdzieści ponadczasowych prac. Najstarsze pochodzą z lat 60., najmłodsze powstały już w drugiej dekadzie XXI wieku.

Wernisaż wystawy odbędzie się 22 kwietnia 2016 roku o godzinie 18:00 w Sali Wystawowej WA PW przy ulicy Koszykowej 55 w Warszawie; ekspozycję można będzie oglądać przez kolejne dwa tygodnie w godzinach 12:00 - 20:00.

Wydarzenie organizowane jest przez Koło Naukowe Architektury Rodzimej, pod patronatem: Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, Samorządu Studentów PW, Politechniki Warszawskiej oraz Samorządu Studentów WA PW.

Więcej informacji o wystawie na stronie wydarzenia w portalu facebook.

    Więcej o:

Skomentuj:

100. Oddanie stulecia. Wystawa Dyplomów Wydziału Architektury PW