Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rusza konkurs Fasada Roku 2017

red

1 września rusza konkurs Fasada Roku 2017 organizowany przez firmę Baumit. Realizacje można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej www.fasadaroku.pl do 31 grudnia 2017 roku. Laureatów wybierze branżowe jury, swojego faworyta wskażą również internauci.

Fasada Roku 2017
Fasada Roku 2017
mat. prasowe

„Fasada Roku 2017” to już jedenasta odsłona projektu organizowanego przez firmę Baumit, który na dobre zadomowił się w kalendarzu branży architektonicznej. Jego ideą jest docenianie elewacji jako elementu konstrukcyjnego wpływającego na prezencję samego budynku, ale również odgrywającego istotną rolę w kształtowaniu otaczającego nas krajobrazu.

Celem Fasady Roku 2017 jest wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych rozwiązań stworzonych z wykorzystaniem kompletnej technologii Baumit, przez którą rozumie się system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem. Wśród pretendentów do tytułu mogą znaleźć się realizacje budowlane ukończone między 01.01.2017 r. a 31.12.2017 r. Elewacja musi być przy tym ukończona w 100% – łącznie z takimi elementami jak barierki bądź balustrady, tarasy, strefa cokołowa, a wszelkie wystające kable i druty muszą być zabudowane.

W tym roku zgłoszone obiekty zmierzą się w następujących kategoriach: „Budynek jednorodzinny nowy”, „Budynek wielorodzinny nowy”, „Budynek po termomodernizacji”, „Budynek niemieszkalny nowy” i „Budynek zabytkowy po renowacji”. Laureaci pierwszego miejsca okrzyknięci zostaną Fasadą Roku 2017, a miłym dodatkiem do tytułu dla osoby zgłaszającej będzie nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł.

Zwycięzcy polskiej edycji automatycznie wejdą do gry o wyższą stawkę, kwalifikując się do międzynarodowej edycji zmagań – Baumit Life Challenge, których finał odbędzie się w czerwcu 2018 r. w Bratysławie na Słowacji. Laureaci poszczególnych kategorii zostaną okrzyknięci Europejską Fasadą Roku i zainkasują po 6 600 €.

Zbieranie zgłoszeń do konkursu Fasada Roku

Wszystko, co trzeba zrobić, by stanąć do rywalizacji na poziomie krajowym, to wejść na stronę www.fasadaroku.pl i prawidłowo wypełnić elektroniczny formularz, pamiętając przy tym o załączeniu min. 5 zdjęć (min. 2400 x 1600 px) przedstawiających ogólny widok obiektu z uwzględnieniem okolicy, wszystkie jego strony oraz detale zasadniczych partii wykończenia. W przypadku kategorii „budynek po termomodernizacji” i „budynek zabytkowy po renowacji”, pamiętajmy, by dołączyć również fotografie sprzed rozpoczęcia prac remontowych. Kandydatury zbierane są do 31.12.2017 r.

Internauci wybierają Fasadę Roku 2017

Tradycją już jest, że odrębny rozdział konkursu „Fasada Roku” piszą Internauci, typując swoich faworytów za pośrednictwem strony www.fasadaroku.pl. Każdy, poczynając od 01.10.2017 do 31.01.2018, ma do rozdysponowania 5 głosów (po jednym w każdej kategorii). Projekty, które zdobędą największe poparcie społeczności online, zostaną uhonorowane „Wyróżnieniem Internautów”, natomiast dla osoby, której przynajmniej 3 typy pokryją się z decyzją jury, firma Baumit przygotowała nagrodę rzeczową.

Więcej informacji na stronie: www.fasadaroku.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Rusza konkurs Fasada Roku 2017