Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Startują zapisy na warsztaty rodzinne "Przypadek miasto"

red

16 września w Służewskim Domu Kultury w Warszawie odbędą się pierwsze z 12 rodzinnych warsztatów architektonicznych "Przypadek miasto". Zajęcia dla dzieci w wieku 6-10 lat oraz ich rodziców lub opiekunów będą odbywać się co sobota aż do 9 grudnia.

Zdjęcia z warsztatów 'Przypadek miasto', które odbyły się w zeszłym roku
Warsztaty rodzinne 'Przypadek miasto'
mat. prasowe

Organizatorzy warsztatów - Stowarzyszenie Masław i “Tu było, tu stało” - zabiorą młodych uczestników w podróż w czasie i przestrzeni. Podróż zacznie się od starożytnych piramid, a skończy… w przyszłości! Po drodze najmłodsi zajrzą do amfiteatrów oraz świątyń i kościołów, zwiedzą średniowieczne osady i grody, sprawdzą, jak wyobrażano sobie miasto idealne w różnych epokach i zastanowią się, czy można zamieszkać w fabryce.

To już trzecia edycja warsztatów i jak co roku przygotowaliśmy zupełnie nowy program mówi Patrycja Jastrzębska, inicjatorka cyklu “Przypadek miasto”:

Wiemy, że architektura i otoczenie przyciągają uwagę dzieci. Niestety, edukacja estetyczna w polskiej szkole praktycznie nie istnieje. Dzieci, gdy tylko pozwoli im się swobodnie działać i podsunie ciekawe materiały, potrafią zbudować fantastyczne budynki, a nawet zaplanować całe miasto! Na naszych zajęciach uczą się miasta i jego architektury poprzez zabawę. Mogą się także przekonać, jak współcześni architekci czerpią zdawnych form.

Trudna problematyka związaną z architekturą, przestrzenią miejską, pejzażem kulturowym, ochroną zabytków czy urbanistyką będzie przedstawiana w formie zabawy - bez trudnej terminologii i dat.

Prezentacja zdjęć, obrazów czy planów to tylko punkt wyjścia do dalszej pracy. Dzieci mają ogromną potrzebę tworzenia, damy im więc taką możliwość. Będziemy rysować, wycinać, kleić i ustawiać własne konstrukcje. Zawsze jest przy tym mnóstwo emocji… Szczególnie, gdy rodzice nie mogą się powstrzymać i próbują pomagać

- wyjaśnia Aleksandra Pawlak, która poprowadzi pierwsze warsztaty na temat tajemnic piramid z różnych stron świata.

Miejsce warsztatów nie jest przypadkowe. Bardzo się cieszę, że ugości nas właśnie Służewski Dom Kultury — wyjaśnia Patrycja Jastrzębska. — To nie tylko miejsce wielu wydarzeń kulturalnych, lecz także świetna, nagradzana architektura. Łączy się w niej przeszłość i przyszłość, a to jest przecież główny motyw tegorocznego cyklu. Poza tym zależy nam, aby nasze warsztaty odbywały się w dobrej, inspirującej przestrzeni. W zeszłym roku była to siedziba Teatru Nowego, w tym będzie to właśnie SDK. Chcemy, aby nasi uczestnicy mieli też okazję poznać ten obiekt oraz jego okolicę. Dlatego na jednym ze spotkań przeprowadzimy spacerową grę miejską, której centralnym punktem będzie właśnie siedziba SDK.

Przypadek miasto - plan warsztatów
Przypadek miasto - plan warsztatów
mat. prasowe

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-10 lat i ich opiekunów. Wejściówka na pojedyncze warsztaty kosztuje 19 złotych. Z powodu ograniczonej liczby miejsc obowiązują zapisy mailowe pod adresem zapisy.tbts@gmail.com. Szczegółowe informacje wraz z terminami i tytułami warsztatów są dostępne na stronie www.tubylotustalo.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

    Więcej o:

Skomentuj:

Startują zapisy na warsztaty rodzinne "Przypadek miasto"