Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Fasada Roku 2017: znamy wszystkie nominacje

red.

Wraz z końcem 2017 r. upłynął termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu Fasada Roku 2017. Tym samym znana jest już pełna lista obiektów ubiegających się o prestiżowy tytuł, 10 000 zł i bilet do międzynarodowej odsłony zmagań.

Konkurs Fasada Roku 2017
Konkurs Fasada Roku 2017
mat. prasowe

Na starcie rywalizacji zameldowała się rekordowa w historii konkursu liczba uczestników. Zanim jednak do gry wejdzie profesjonalne jury, głos mają internauci, którzy już tylko do końca stycznia mogą wspierać swoich faworytów w wyścigu o „Wyróżnienie Internautów”.

Rekordowa frekwencja

W ciągu czterech miesięcy do konkursu zakwalifikowano 215 obiektów ukończonych w 2017 r., których elewację wykonano przy użyciu materiałów firmy Baumit: systemów ociepleń, systemów tynkowych z wykończeniem lub produktów renowacyjnych z wykończeniem. Tym samym ustanowiony został nowy rekord frekwencji. O zwycięstwo walczą obiekty z wielu regionów Polski. Najliczniejszą reprezentację mają Wrocław, Kraków, Warszawa oraz Gdańsk. Jednak swoich przedstawicieli mają też m.in. Białystok, Bydgoszcz, Inowrocław, Gdynia, Gniezno, Gryfice, Katowice, Lublin, Łódź, Opole, Olsztyn, Poznań, Radom, Sosnowiec, Szczecin czy Toruń. Sylwetki wszystkich kandydatów prezentowane są na stronie www.fasadaroku.pl.

Najliczniej reprezentowaną grupą obiektów są nowe budynki wielorodzinne, co patrząc przez pryzmat poprzednich edycji nie jest dużą niespodzianką. W tym roku do zwycięstwa aspiruje aż 108 realizacji! W kategorii, w której mierzą się budynki po termomodernizacji znalazły się 54 elewacje.

O tym, kto zwycięży już na początku lutego br., zdecyduje konkursowe jury złożone z doświadczonych przedstawicieli świata architektury, budownictwa i mediów branżowych. Obradując za zamkniętymi drzwiami członkowie kapituły wezmą pod lupę takie kryteria jak walory architektoniczne i estetyczne, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, a w przypadku obiektów po renowacji – wykonanie prac z poszanowaniem historii danego miejsca. To właśnie ich wybór przesądzi o tym, komu w udziale przypadnie komplet nagród: prestiżowy tytuł, 10 000 zł i dodatkowy bonus w postaci automatycznej kwalifikacji do Baumit Life Challenge – międzynarodowej odsłony konkursu, której uczestnikami są reprezentacje krajów, w których Baumit ma swoje przedstawicielstwo. Stawką jest miano Europejskiej Fasady Roku i premia pieniężna w wysokości 6 660 €. Najbliższa edycja BLC już w 2018 r. Polska, podobnie jak pozostałe kraje, ma prawo wystawić łącznie 30 kandydatów – po 6 obiektów w każdej z 5 kategorii. Zwycięzcy konkursu Fasada Roku 2016 i Fasada Roku 2017 prawo startu mają z góry zagwarantowane.

Ostatni miesiąc na oddanie głosu

Zanim jurorzy wskażą zwycięzców, swojego wyboru dokonają internauci. Głosować można na stronie www.fasadaroku.pl tylko do 31 stycznia br. Elewacje z największą liczbą głosów uhonorowane zostaną specjalnym „Wyróżnieniem Internautów”. Z kolei osoby, których minimum trzy typy pokryją się z decyzją jury, otrzymają od firmy Baumit nagrody-niespodzianki.

„Fasada Roku” od lat skupia na sobie uwagę świata architektury i budownictwa, spotykając się z licznym poparciem środowisk branżowych. Patronat honorowy nad 11-tą edycją konkursu objęły Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) i Fundacja Twórców Architektury (FTA).

    Więcej o:

Skomentuj:

Fasada Roku 2017: znamy wszystkie nominacje