Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

1M3 - ogólnopolskie warsztaty architektoniczne w Kielcach. Wiklina w roli głównej

Redakcja Pressland/WG

To już 4. edycja ogólnopolskich warsztatów architektonicznych 1M3, które odbędą się w dniach 19-26 maja w Kielcach. Tym razem uczestnicy zmierzą się z wikliną. Serwis Bryla.pl objął to wydarzenie patronatem medialnym

Co jest największą wartością warsztatów architektonicznych? Praktyka. Możliwość pracy z materiałem - poznania go i zrozumienia, stworzenia własnych obiektów. Właśnie takie będą ogólnopolskie warsztaty architektoniczne 1M3, które odbędą się od 19 do 26 maja 2019 roku w Kielcach. Materiałem z którym zmierzą się uczestnicy, tym razem będzie wiklina.

Warsztaty organizowane są przez pasjonatów architektury przy wsparciu kieleckiego oddziału Stowarzyszenia Architektów Polskich. Przeznaczone są dla studentów i absolwentów architektury i kierunków pokrewnych. Wpisują się one w zyskujący coraz większą popularność nurt „practice-oriented design", których celem jest przejście całej drogi: od etapu projektowego do wykonawstwa. Warsztaty to przede wszystkim zapoznanie z wybranym tworzywem oraz weryfikacja w praktyce pomysłów projektowych w krótkim czasie.

Uczestnicy zostaną podzieleni na 6 pięcioosobowych zespołów. Warsztaty zaczną się od szkolenia, przeprowadzonego przez Jacka Gądka. Następnie rozpocznie się pięciodniowa praca nad własnymi projektami. Przez cały czas trwania warsztatów 1M3, uczestników będą wspierać doświadczeni Tutorzy. Przeprowadzone zostanie też szkolenie  z oprogramowania Vectorworks, dzięki któremu, będą mogły powstać modele projektowanych obiektów. Warsztaty uzupełnione zostaną dodatkowymi wykładami i spotkaniami związanymi z projektowaniem i technologią budowania.

Poprzednie edycje warsztatów, zgromadziły prawie 100 uczestników z niemalże wszystkich wydziałów architektury w Polsce. Opiekunami zespołów byli min. Marcin Kwietowicz, Karol Szparkowski, Maciej Siuda, Dorota Kabała, Karol Żurawski, Michel Sikorski, Jakub Heciak.  Uczestnicy próbowali swoich sił w pracy z betonem, cegłą i drewnem.

Wydarzenie jest współorganizowane z Instytutem Dizajnu w Kielcach i właśnie na Wzgórzu Zamkowym odbywać się będą warsztaty. Docelowo, po zapewnieniu wszystkich przepisów bezpieczeństwa część projektów będzie mogła stanąć w przestrzeniach publicznych centrum Kielc i na stałe wpisać się w krajobraz miasta.

Uwaga, rejestracja na warsztaty trwa do 1.05.2019 roku. Formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie wydarzenia.

 

1M3 - ogólnopolskie warsztaty architektoniczne w Kielcach. Plakat promujący wydarzenie.
1M3 - ogólnopolskie warsztaty architektoniczne w Kielcach. Plakat promujący wydarzenie.
Fot. 1M3

Skomentuj:

1M3 - ogólnopolskie warsztaty architektoniczne w Kielcach. Wiklina w roli głównej