Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mood for Wood 2019 - ruszyły zapisy na międzynarodowe warsztaty

Redakcja Pressland/WG

Od 20 marca do 15 maja można zgłaszać chęć uczestnictwa w międzynarodowych warsztatach Mood for Wood. Będzie to piąta edycja projektu, w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji

Poprzednie edycje warsztatów Mood for Wood
Poprzednie edycje warsztatów Mood for Wood
Fot. Dawid Majewski

Warsztaty Mood for Wood skierowane są do studentów kierunków projektowych zainteresowanych faktyczną realizacją projektów. Tegoroczna edycja (ostatnia w tej formule) odbywać się będzie od 19 do 29 lipca w Poznaniu. W tym roku do projektu po raz pierwszy zaproszono projektantów z Japonii.

Jak wyglądają warsztaty?

Dotychczas odbyły się 4 międzynarodowe edycje projektu w których uczestniczyło ponad 200 studentów z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Słowacji. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych lokalizacji w Poznaniu.

Uczestnicy warsztatów pracują nad konkretną lokalizacją, spotykają się z użytkownikami przestrzeni, poznając ich potrzeby oraz problemy danego miejsca. Aby zrealizować projekt uczestnicy są zobligowani do uzyskania akceptacji swoich pomysłów u odbiorców, następnie na podstawie opracowanego kosztorysu składają zamówienie na określone materiały z których własnoręcznie budują drewniane meble lub instalacje.

Warsztaty Mood for Wood 2019
Warsztaty Mood for Wood 2019
Fot. mat. prasowe

Common Habitat - miasto jest nie tylko naszym domem

Common Habitat - to temat tegorocznej edycji warsztatów Mood for Wood. W tym roku powstaną meble i instalacje służące nie tylko rekreacji i edukacji ekologicznej, ale także wspieraniu lokalnego ekosystemu. Natura w mieście uzupełnia i humanizuje przestrzeń do życia. Codziennie zmagamy się z zanieczyszczeniem powietrza, wzrostem temperatur i brakiem dostatecznej ilości zieleni. Dzika przyroda staje się ostatnią oazą w miejskim wymiarze. Projektując miejsca rekreacji na styku dzikiego świata natury i kultury miejskiej często zapominamy, że człowiek jest tam tylko gościem, że stanowią one dom dla wielu gatunków zwierząt i roślin, które powinny być otoczone ochroną i opieką.

Tutorami na warsztatach Mood for Wood 2019 będą:

* Hiroshi Kato (Japonia)

* H3t Architekti (Czechy)

* 2021 Architekti (Słowacja)

* Studio Nomad ( Węgry)

* +48 Architecture (Polska)

Jak wziąć udział w warsztatach Mood for Wood 2019?

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com w terminie od 20 marca do 15 maja. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo do 18 maja.

Koszt warsztatów to 115 euro/450 zł. W cenę wliczono:

* Nocleg w terminie 19-29 lipca w Poznaniu

* Wyżywienie ( śniadanie, lunch, kolacja)

* Przerwy kawowe

* Dojazd z/do Poznania ( studenci z Polski z dowolnego miasta w Polsce - komunikacją publiczną 2 klasa)

* Komunikacja publiczna w Poznaniu

* Szkolenie BHP - zakończone certyfikatem

* Materiały do pracy warsztatowej

* Zestaw gadżetów z logo warsztatów

Organizatorami warsztatów jest SARP Poznań oraz Stowarzysznie Kolektyw 1a.

Warsztaty Mood for Wood 2019
Warsztaty Mood for Wood 2019
Fot. mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Mood for Wood 2019 - ruszyły zapisy na międzynarodowe warsztaty