Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dobre Miasto, czyli ARCHIBLOK 2019 na Łódź Design Festival

Redakcja Pressland/WG

Czym jest dobre miasto? Czy architektoniczne ikony zmieniają nasze miasta na lepsze? Zapraszamy na ARCHIBLOK 2019

Łódź Design Festival 2019
Łódź Design Festival 2019
mat. prasowe

Łódź Design Festival to prawdziwe święto miłośników dobrego wzornictwa. To też okazja do dyskusji o projektowaniu, architekturze i kształtowaniu przestrzeni. Tegoroczny festiwal odbywać się będzie w dniach 17-26 maja. Jego hasłem przewodnim jest "Dobre Życie". Na oficjalnej stronie wydarzenia czytamy:

Tegoroczna edycja festiwalu to czas, aby na chwilę zwolnić, odetchnąć i zastanowić się, co tak naprawdę daje nam poczucie szczęścia, spokoju, luksusu czy bezpieczeństwa. Projektanci, architekci, artyści, twórcy – czy oni i ich dzieła mogą nam zaprojektować dobre życie? I co ono, również w relacji z przedmiotami, oznacza?

Oprócz licznych wystaw i wykładów, również i w tym roku, w niedzielę 19 maja, odbędzie się ARCHIBLOK, który stał się już prawdziwą wizytówką festiwalu. To już czwarta edycja wydarzenia, podczas którego zaproszone grono architektów, aktywistów i krytyków architektury zmierzy się z hasłem "Dobre Miasto".

Swój udział potwierdzili:

Bogna Świątkowska (Fundacja Bęc Zmiana)
Natalia Paszkowska (WWAA)
Zbigniew Maćków (Maćków Pracownia Projektowa)
Marta Sękulska-Wrońska (WXCA)
Paweł Jaworski (Experimental Urbanism, Żywa Ulica / Livable Street, MIASTOPROJET)
Justyna Król (Pracownia Miejska, Konin)

Mamy już ikony, każde wojewódzkie miasto w Polsce ma już coś, czym może się pochwalić, budynek stanowiący wizytówkę nowoczesności. Za chwilę podobnymi obiektami będą mogły się chwalić mniejsze ośrodki miejskie. I co z tego? Czy dzięki architektonicznym ikonom nasze miasta stają się lepsze? Jaka jest siła i zasięg oddziaływania ikon? Jak w ich świetle (bądź cieniu) zarysować horyzont miejskiej nowoczesności. Czy mówiąc w Polsce „dobre miasto” mamy na myśli to samo, co Duńczycy, Niemcy, Hiszpanie czy Brytyjczycy. W tegorocznym ARCHIBLOKU będziemy starali się odpowiedzieć na pytanie, czy pieniądze (głównie unijne) wpompowane w przebudowę i modernizację polskich miast rzeczywiście uczyniły te miasta lepszymi.

 - mówi Filip Springer, reporter, fotograf i tłumacz architektury, który poprowadzi ARCHIBLOK 2019.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dobre Miasto, czyli ARCHIBLOK 2019 na Łódź Design Festival