Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Cavatina Hall - sala koncertowa w Bielsku-Białej

C.

Bielsko-Biała to miasto położone na południu Polski, u stóp Beskidów. Miasto kojarzone jest przede wszystkim z przemysłem włókienniczym, elektrotechnicznym i samochodowym. Bielsko-Biała jest też ważnym ośrodkiem kulturalnym regionu. Może poszczycić się posiadaniem kompleksu Cavatina Hall. To wielofunkcyjny budynek, w którym znajduje się nie tylko sale konferencyjne i pomieszczenia biurowe, ale także sala koncertowa.

Cavatina Hall, Bielsko-Biała, projekt: Cavatina
Cavatina Hall, Bielsko-Biała, projekt: Cavatina
Cavatina

Gdzie znajduje się Bielsko-Biała?

Bielsko-Biała jest miastem leżącym u stóp Beskidu Małego i Śląskiego. Miasto powstało dopiero w 1951 roku z połączenia położonej w Małopolsce miejscowości Biała oraz z Bielska leżącego na Śląsku Cieszyńskim. Aktualnie miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłu samochodowego, niestety przemysł włókienniczy stracił na znaczeniu. Na śląsko-małopolskim pograniczu Bielsko-Biała odgrywa ważną funkcję gospodarczą i akademicką. Jest też centrum administracyjnym regionu. Pełni też istotną rolę kulturalną. W granicach administracyjnych miasta leży aż szesnaście szczytów górskich, dlatego też jest licznie odwiedzanym miastem przez miłośników górskich wędrówek. Życie kulturalne mieszkańców Bielsko-Białej jeszcze do niedawna skupiało się przede wszystkim w Bielskim Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej, Regionalnym Ośrodku Kultury i Miejskim Domu Kultury. Ostatnio dołączył do nich Cavatina Hall.

Cavatina Hall, Bielsko-Biała, projekt: Cavatina
Cavatina Hall, Bielsko-Biała, projekt: Cavatina
Cavatina

Czym  jest Cavatina Hall?

Cavatina Hall to obiekt, który znajduje się w centrum Bielska-Białej. Zbudowano go u zbiegu ulicy Dworkowej i Sempołowskiej. Lokalizacja tego nowoczesnego obiektu kulturalno-biznesowego jest wyjątkowo dogodna – nieopodal znajduje się główny dworzec kolejowy. Budynek składa się z siedmiu kondygnacji, z czego sześć to kondygnacje nadziemne. Jeśli nie znasz miasta, a chcesz zobaczyć Cavatina Hall, znajdziesz go z łatwością – wystarczy, że w popularną wyszukiwarkę wpiszesz adres Dworkowa 2 Bielska-Biała. Budynek został zaprojektowany tak, aby łączył w sobie funkcję biurową i kulturalną. W budynku znajduje się sala koncertowa  oraz wysokiej klasy studio nagrań. Przez lata Bielska-Biała było miastem nie posiadającym sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia, dzięki Cavatina Hall Bielska-Biała może wreszcie sytuacja wreszcie się zmieniła.

Cavatina Hall, Bielsko-Biała, projekt: Cavatina
Cavatina Hall, Bielsko-Biała, projekt: Cavatina
Cavatina
Cavatina Hall, Bielsko-Biała, projekt: Cavatina
Cavatina Hall, Bielsko-Biała, projekt: Cavatina
Cavatina

Czym wyróżnia się sala koncertowa w Cavatina Hall?

Znajdująca się w budynku Cavatina Hall sala koncertowa ma powierzchnię wynoszącą ponad dwa tysiące metrów kwadratowych. Mogą w niej być organizowane koncerty dla tysiąca osób. W sali mogą być organizowane nie tylko koncerty, ale także konferencje i inne eventy. Zaprojektowano ją w taki sposób, aby w jej wnętrzu dobrze rozbrzmiewał każdy rodzaj muzyki. Sala została wyposażona w nowoczesny system nagłośnienia L-Acoustics, dzięki któremu w  jej wnętrzu doskonale brzmi zarówno muzyka klasyczna, jak i jazz czy muzyka pop.

W Cavatina Hall znajduje się też kameralna sala mieszcząca pięćdziesiąt osób.  Jeśli interesują Cię bilety na koncerty odbywające się w Cavatina Hall ul. Dworkowa 2, to kupisz je zarówno w kasie, jak i przez Internet. Kasy biletowe czynne są od wtorku do piątku w godzinach od 16.00 do 18.00. Bilety możesz też kupić na godzinę przed wydarzeniem – oczywiście pod warunkiem, że nie zostały wyprzedane. W Cavatina Hall mile widziane są osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich, z myślą o tych osobach wprowadzona została telefoniczna rezerwacja miejsc.

Cavatina Hall, Bielsko-Biała, projekt: Cavatina
Cavatina Hall, Bielsko-Biała, projekt: Cavatina
Cavatina

Jak dojechać do Cavatina Hall w Bielska-Białej?

Do Cavatina Hall można dojechać korzystając z komunikacji miejskiej – przystanki autobusowe znajdują się trzy minuty od budynku. Do Bielska-Białej można dojechać z wielu polskich miast pociągiem. Oczywiście na wydarzenia organizowane w tym centrum sztuki możesz wybrać się także własnym autem. Jeśli wybierzesz tę opcję, nie musisz martwić się, gdzie zaparkujesz samochód. Goście eventów mogą bowiem korzystać z parkingu, na którym jest dwieście dwadzieścia cztery miejsca.

Czym wyróżnia się Cavatina Hall?

Właścicielem sali koncertowej studia nagrań i biur jest Grupa Cavatina Holding założona przez Marcina Dziudę. Należące do niego przedsiębiorstwo deweloperskie jest obecne nie tylko w Bielska-Białej, ale także w sześciu innych polskich miastach, w tym między innymi w Warszawie. Cavatina Hall w Bielska-Białej to jeden z nielicznych tego typu obiektów w Polsce. Na pewno jest to pierwsza w naszym kraju sala koncertowa będąca w prywatnych rękach. Najwyższym standardem wyróżnia się nie tylko sala koncertowa i studio nagrań, ale także część biurowa.

Budynek Cavatina Hall znajduje się w sąsiedztwie terenów zielonych, rzeki Białej oraz osiedli mieszkaniowych. Budynek Cavatina Hall kryjący salę koncertową już z daleka przyciąga uwagę. Sala koncertowa ma kształt kopuły i przylega do zbudowanego obok biurowca, dzięki czemu z łatwością budynek może pełnić kilka różnych funkcji. Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda pierwsza w Polsce prywatny sala koncertowa, Instagram jest miejscem, w którym zobaczysz ją bez konieczności wyjazdu do Bielska-Białej. Na tym portalu znajdziesz też fotograficzne relacje z wydarzeń, które zostały zorganizowane w Cavatina Hall.

    Więcej o:

Skomentuj:

Cavatina Hall - sala koncertowa w Bielsku-Białej