Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Cinema Lab - zapraszamy na cykl warsztatów online

Mat. prasowe

Zapraszamy Ciema Lab - cykl warsztatów online, towarzyszących wystawie Przekrój kino! w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury.

Cinema Lab - cykl warsztatów online
Cinema Lab - cykl warsztatów online
Fot. Ernest Wińczyk

Jak zmieni się rola kin w przestrzeni miejskiej? Jak kina radzą sobie z kryzysem? Czy będziemy musieli na nowo zdefiniować wspólne oglądanie filmów na dużym ekranie? Wreszcie, jak architekci i badacze miejscy mogą pomóc w tym procesie? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi podczas warsztatów Cinema Lab, organizowanych przez m.st. Warszawa.

Cinema Lab to otwarte warsztaty online, podczas których uczestnicy stworzą wytyczne przestrzenne i funkcjonalne dla kin w okresie kryzysu związanego z pandemią i po nim. Zostaną one przedstawione w formie atrakcyjnych infografik.

Udział w warsztatach mogą wziąć studenci młodzi absolwenci kierunków związanych z projektowaniem, badaniem i kształtowaniem przestrzeni miejskiej, a także osoby związane z branżą kinową i filmową.

Rekrutacja na warsztaty będzie otwarta w dniach 8-15 czerwca, a uczestnicy dostaną potwierdzenie udziału 18 czerwca. Przewidziany jest limit 10 osób. Udział w cyklu jest bezpłatny.

Zobacz także: Przekrój kino! Wystawa o architekturze kin warszawskich>>

Cinema Lab - cykl warsztatów online
Cinema Lab - cykl warsztatów online
Fot. mat. prasowe

Organizatorzy zaplanowali dwa warsztaty online oraz dwie konsultacje z tutorami i ekspertami projektu, podczas których uczestnicy dopracowywać będą koncepcje rozwiązań dla kin. W zależności od bieżącej sytuacji odbędzie się również spacer badawczy do wybranej przestrzeni kinowej. Uczestnicy cyklu będą pracować w interdyscyplinarnym zespole, przechodząc przez proces diagnozy sytuacji po opracowywanie konkretnej koncepcji w formie wytycznych. Ich zadaniem będzie także atrakcyjne opracowanie koncepcji w formie infografiki.

Cinema Lab rozpocznie się 10 czerwca debatą online podczas której spojrzymy na zagadnienie kin w mieście z kilku różnych perspektyw. Poznamy bieżącą sytuację kin małych i dużych, jednocześnie odważnie spojrzymy w przyszłość próbując na nowo zdefiniować pojęcie kino. Spróbujemy zdiagnozować obecną sytuację i zobaczyć w jakiej formie i gdzie możemy zaproponować ciekawe i potrzebne rozwiązania.

Harmonogram cyklu Cinema Lab

  • 10.06 | Debata online
  • 20-21.06 | Warsztaty online
  • 27.06 | Konsultacja online
  • 04.07 | Konsultacja online
  • 12.07 | Prezentacja online

Jak wziąć udział?

Aby wziąć udział należy wypełnić formularz dostępny >>TU<<. Wypełnienie formularza jest równoznaczne z deklaracją udziału w min. 4/5 dni warsztatowych oraz bieżącym zaangażowaniu w pracę grupy. Osoby zakwalifikowane będą zobowiązane do podpisania Deklaracji udziału przed rozpoczęciem zajęć.

 

 

 

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Cinema Lab - zapraszamy na cykl warsztatów online