Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dach rodem z Tatr, czyli kilka słów o panelach dachowych REGLE

Artykuł sponsorowany

Wszyscy kochamy góry. Uwielbiamy klimat zimowej krainy, która oferuje nam piękne widoki. Bardzo znaczącym składnikiem krajobrazu są góralskie chaty. Drewniane domy są zachwycające, dlatego szybko zaczęły się pojawiać również w innych regionach Polski niż Podhale. Sercem góralskiego lokum jest drewniany dach. Dziś pragniemy Państwu zarekomendować panele dachowe REGLE, które idealnie sprawdzą się na dachu tego typu.

Panel dachowy Regle
Panel dachowy Regle
Blachy Pruszyński

Lata mijają, a duch góralskiej chaty pozostaje niezmienny. To nadal prawdziwe siedlisko klimatu oraz źródło zachwytów wszystkich, którzy odwiedzają Podhale. Nowe technologie pozwalają jednak na tworzenie udoskonalonych wersji domów realizowanych w tym duchu. Firma Blachy Pruszyński przygotowała specjalne panele, które idealnie sprawdzą się podczas realizacji opisywanych wyżej projektów. Mowa o panelach dachowych REGLE, które można opisać jako blaszane pokrycie czerpiące garściami z tradycji drewnianego gontu.

Kultowa góralska stylistyka

Chaty góralskie przeszły drogę od domów ekskluzywnych dla górskich regionów, aż do budynków, które możemy znaleźć na każdym obszarze w Polsce. Przyczyną takiej ekspansji góralskiego stylu jest masa zachwytów swojskim duchem oraz ogrom pozytywnych skojarzeń, jakie niosą za sobą górskie pejzaże.

Jakie zalety posiadają domy góralskie? Przede wszystkim pozytywnie oddziałują one na nasze samopoczucie. Drewniane budynki pozwalają na znaczącą redukcję wilgoci, a jak wiemy im mniej wilgoci, tym lepiej dla naszego zdrowia. Drewno generuje również specjalne olejki, które niosą ukojenie naszym drogom oddechowym. Dodajmy do tego fakt, że w góralskim domu bardzo dobrze się wypoczywa.

Drewniane domy to również skarbnica ciekawych pomysłów aranżacyjnych. Dają one ogromne możliwości, które w parze z wyszukaną wyobraźnią, pozwalają na stworzenie wyjątkowych dzieł architektonicznej sztuki. W tej części artykułu pragniemy skupić się głównie na tym, co możemy stworzyć wewnątrz naszej chaty. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w środku naszego lokum zastosowano pełne bale, technologię szkieletową oraz elementy prefabrykowane. Bez względu na to, jak podejdziemy do realizacji domu w góralskiej stylistyce, pewne jest to, że zawsze świetnie wpisze się w okolicę oraz będzie współgrał z naturą.

Dom jednorodzinny, panel dachowy REGLE
Dom jednorodzinny, panel dachowy REGLE
Blachy Pruszyński

REGLE, czyli genialne rozwiązanie dla domu góralskiego

Cechą charakterystyczną domów zrealizowanych w góralskim stylu jest stromy dach. Ostry kąt nachylenia pozwala na skuteczne zsuwanie się śniegu. Dzięki temu biały puch nie będzie obciążał pokrycia dachowego. Kolejnym elementem, który stanowi domenę budownictwa góralskiego jest ozdobny komin. Dom góralski nie może się również obyć bez wysuniętego okapu. Dawniej dominującym materiałem kryjącym w przypadku drewnianych domów był gont. Lata technologicznego rozwoju pozwoliły jednak na przygotowanie atrakcyjnej alternatywy. Tak właśnie powstały panele dachowe REGLE od firmy Blachy Pruszyński. Stanowią one odwołanie do tradycji drewnianego gontu. Skutecznie odwzorowują strukturę materiału, jakim jest drewno. Wizualnie nie odbiegają one od droższego materiału, jakim jest drewniany gont. REGLE mogą pochwalić się również wysokim poziomem funkcjonalności oraz wieloletnią trwałością. Przyczyniają się do tego powłoki ochronne PURLAK oraz PURMAT, które nigdy nie zawodzą producenta oraz użytkowników. Dodajmy do tego szybki i bezproblemowy montaż, a otrzymamy jedno z najatrakcyjniejszych pokryć dachowych, które aktualnie znajdziemy na rynku.

Panel dachowy REGLE
Panel dachowy REGLE
Blachy Pruszyński
    Więcej o:

Skomentuj:

Dach rodem z Tatr, czyli kilka słów o panelach dachowych REGLE