Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drewniana Osada Cichosza w Szydłowie - prezentacja obiektu

mat. prasowe

Osada Cichosza to kompleks domków całorocznych zlokalizowanych na pięknej polanie na skraju lasu Borów Niemodlińskich w Szydłowie, które miały nie tylko pełnić określoną funkcję, ale i uzupełniać pejzaż, współgrać z nim, nie dominować. Czy to się udało? W ramach cyklu Nowe Realizacje zapraszamy na prezentację obiektu, która odbędzie się 16 marca 2022 r. o godz. 11:00. Spotkanie online poprowadzi autor projektu Maciej Rempalski z pracowni Modern Studio. Udział bezpłatny. Zapisz się już teraz!

Drewniana osada Cichosza w Szydłowie - prezentacja obiektu
Drewniana osada Cichosza w Szydłowie - prezentacja obiektu
mat. prasowe

„Architektura nie potrzebuje ozdobników i zbędnych dodatków” – mówi  Maciej Rempalski. Po długich rozmowach z inwestorem, analizowaniu potrzeb, funkcji, możliwości i celów, jakie miała spełnić ta realizacja, architekt zebrał wszystko w całość. Tak powstały proste, swojskie, a zarazem nowoczesne i pozbawione niepotrzebnych ozdobników kształty domków. Ich klarowne bryły i leśne otoczenie miały sprawić, że staną się one prawdziwym azylem, szansą na ucieczkę od miejskiego gwaru.

Dwa domki pod Oplem mają 40 i 42 m kw. powierzchni. Choć wyglądają na podobne do siebie, różnią się zarówno kształtem, jak układem wnętrz. Zostały dostosowane do potrzeb dwóch pokoleń jednej rodziny. Miały być azylem dla każdego z użytkowników, ale i razem tworzyć jedną, spójną kompozycję, uzupełniać się i ze sobą współgrać. Obie bryły zbudowane zostały z drewna i płyt włókno-cementowych. Zarówno dynamiczną formą, jak kolorystyką czy fakturą mają korespondować z naturalnym otoczeniem.

Więcej o tym ciekawym obiekcie dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

Rejestracja na prezentację: TUTAJ

Wydarzenie na FB: TUTAJ

    Więcej o:

Skomentuj:

Drewniana Osada Cichosza w Szydłowie - prezentacja obiektu