Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

GAIA PARK: ekologiczna inwestycja w Konstancinie-Jeziornie

mat. prasowe

W ostatnich latach zielone budownictwo stało się punktem odniesienia dla powstających projektów inwestycyjnych. Przykładem jest GAIA PARK, nowe osiedle zlokalizowane w Konstancinie-Jeziornie, blisko Warszawy. W GAIA PARK planowana jest różnorodna architektura, obejmująca budynki wielorodzinne, szeregowe, atrialne i jednorodzinne.

Gaia Park – ekologiczna inwestycja w Konstancinie-Jeziornie
Gaia Park – ekologiczna inwestycja w Konstancinie-Jeziornie
Profbud/Fot. Bartek Barczyk

Koncepcja miasteczka GAIA PARK

Bliskość przyrody, korzystanie z energii ze źródeł odnawialnych, zastosowanie ekologicznych technologii oraz rozwijanie więzi społeczności pełnią kluczową rolę w procesie inwestycyjnym.

Koncepcję miasteczka oparliśmy na czterech głównych filarach: energii, powietrzu, wodzie i społeczności. Badania pokazują, że zrównoważony rozwój, wpływ budynku na środowisko i jego efektywność energetyczna są coraz ważniejsze dla wielu ludzi – zwłaszcza młodszych pokoleń. Zaczyna się to też przekładać na najważniejsze decyzje życiowe, w tym zakup domu. Zachęcamy do innowacji w branży, by inni dostrzegli, jak postępy w zakresie ochrony środowiska i inwestycje takie jak GAIA PARK, mogą oddziaływać na cały rynek mieszkaniowy. Jeśli branża deweloperska będzie przykładać większą wagę do wspierania zrównoważonego rozwoju i tworzenia budownictwa przyjaznego dla środowiska, nasza wizja może stać się rzeczywistością.

o projekcie mówi Paweł Malinowski, Prezes Zarządu Profbud.
Gaia Park – ekologiczna inwestycja w Konstancinie-Jeziornie
Gaia Park – ekologiczna inwestycja w Konstancinie-Jeziornie
Profbud/Fot. Bartek Barczyk

Designerskie Biuro Sprzedaży

Biuro zaprojektowane przez Q2 Studio to swego rodzaju esencja wartości, które prezentuje osiedle. Koncepcja budynku ma wprowadzać przyszłych mieszkańców do naturalnego, zielonego otoczenia i nowego domu.

Na ponad 100 metrach kwadratowych stworzyliśmy przestrzeń eksponującą całą inwestycję. Przestrzeń do refleksji, wrażliwości, uczuć i dialogu. Miejsce, które daje szansę odkrywać i odczuwać walory bycia przyszłym mieszkańcem i członkiem tej niezwykłej społeczności.

zaznacza Marcin Kucharski z pracowni Q2 Studio.

Bryła budynku, prosta, nowoczesna i minimalistyczna, została zbudowana z głównie ze stali. Elewację pokrywają drewniane belki, które pełnią funkcję podkonstrukcji dla roślinności wijącej się aż do zielonego dachu, na którym znajduje się niewielka szklarnia. Bujna zieleń delikatnie przenika do wnętrza budynku. Z kolei drewniane lamele stanowią symboliczne odniesienie do delikatnych wierzb, typowych dla Mazowsza. Istniejący drzewostan nie tylko został zachowany, ale również podkreślony. Budynek został nieco uniesiony względem poziomu terenu, tworząc cień, który nadaje mu ciekawego wyglądu. Ponadto jego odbicie w taflach wody  podkreśla oryginalną architekturę.

W środku, oprócz wielkoformatowych przeszkleń, zwraca uwagę podwieszony sufit, wykonany z drewnianych desek, który, tak samo jak elewacja, został obsadzony bujną roślinnością. Biuro Sprzedaży Profbud to miejsce, gdzie można cieszyć się doskonałym designem. W salonie znajduje się wygodna, szara sofa od polskiej firmy NOBONOBO oraz krzesła od BoConcept w stonowanych, naturalnych kolorach, które tworzą przytulną przestrzeń do rozmów i spotkań z klientami.

Centralnym elementem biura jest trzymetrowa makieta architektoniczna, przedstawiająca rozbudowaną infrastrukturę osiedla Gaia Park, które będzie dostępne dla przyszłych mieszkańców. Można również odbyć wirtualny spacer po pierwszym etapie projektu za pomocą interaktywnej makiety i dotykowego ekranu o przekątnej 50 cali. Ponadto, w salonie wyeksponowano również różne rozwiązania zapewniające komfort w każdym domu, takie jak gruntowa pompa ciepła.

Zakończenie pierwszego etapu budowy inwestycji planowane jest na koniec 2024 roku. W pierwszym etapie o nazwie Physis (natura) znajdzie się 30 domów: 16 szeregowych i 14 w zabudowie bliźniaczej.

Dodatkowe informacje: gaiapark.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

GAIA PARK: ekologiczna inwestycja w Konstancinie-Jeziornie