Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Gdański biurowiec Wave projektu Medusa Group

mat. prasowe

Biurowiec Wave znajduje się w dzielnicy Oliwa, na osi Gdańska, wzdłuż której lokalizowana jest największa na dany moment liczba nowych inwestycji o znaczeniu metropolitarnym. Miejsce to działać ma jako katalizator rozwoju centrum Gdańska.

Gdański biurowiec Wave projektu Medusa Group
Gdański biurowiec Wave projektu Medusa Group
mat. prasowe

Wave to dwa niezależne budynki (oznaczone symbolami A i B). Budynek „A” zlokalizowany po stronie zachodniej jest tuż gotowy; budynek „B” po stronie wschodniej jest w fazie przygotowania. Każdy z nich ma 14 kondygnacji użytkowych. Oba połączone zostaną łącznikiem na poziomach od +3 do +10. W widoku z góry budynki utworzą obróconą pod kątem 30 stopni literę „H”. Architektura obiektu operuje oszczędnymi środkami wyrazu, równocześnie stanowi indywidualną i oryginalną kompozycję przestrzenną. 

Powierzchnie biurowe zaprojektowane zostały w taki sposób, aby zapewnić maksymalną funkcjonalność. Przyjęta głębokość traktów oraz podział fasady stwarzają wiele możliwości konfiguracji i sposobów podziału powierzchni, w zależności od potrzeb najemcy.

Stalowa fasada z elementów modułowych o rudej, bursztynowej barwie, z charakterystycznymi, pionowymi podziałami była dla architektów racjonalnym wyborem. To czytelne nawiązanie do prostej i funkcjonalnej retoryki portowych składów kontenerowych, których prostopadłościany ułożone jeden na drugim tworzą przestrzenne formy. Powtarzalność, modułowość, efekt typizacji wzbogacili poprzez grę szklanymi podziałami, które dematerializują bryłę. Ogólnodostępna przestrzeń między budynkami odwołuje się z kolei do bałtyckiego, nadbrzeżnego krajobrazu, gdzie współgrają ze sobą kształty wydm oraz fal.

Celem inwestycji jest stworzenie nowoczesnego i funkcjonalnego centrum, oferującego elastyczne przestrzenie do komfortowej pracy biurowej. Zespół budynków jest przyjazny dla środowiska, co przejawia się m.in. w niskim zużyciu energii, niskiej emisji zanieczyszczeń do atmosfery, stosowaniu przyjaznych środowisku materiałów budowlanych i urządzeń technicznych.

Wave otrzymał prestiżowy certyfikat międzynarodowy LEED Core&Shell na poziomie Platinum. To dowód na to, że budynek został zaprojektowany oraz zbudowany zgodnie z najwyższymi standardami. Wave, jako pierwszy budynek biurowy w Trójmieście, ubiega się o wymagający certyfikat – WELL. To oznacza, że biura w Wave spełnią nawet najbardziej wyśrubowane wytyczne zdrowotne, oferując zrównoważone środowisko pracy. WELL kładzie duży nacisk na odpowiednią wentylację oraz filtrację powietrza w pomieszczeniach, utrzymywanie właściwej wilgotności i komfortu termicznego.

Gdański biurowiec Wave

 • lokalizacja: Gdańsk, al. Grunwaldzka 345-347
 • architekci: Przemo Łukasik, Łukasz Zagała
 • współpraca autorska: Dawid Beil, Daria Cieślak, Krystian Szczepek, Piotr Gnacek, Anna Korzeniowska, Agata Marekwia, Zofia Adamus, Marcin Lech, Marta Präg, Seweryn Wróblewski, Michał Sokołowski, Mateusz Rymar, Marta Präg, Jakub Koźlik, Julia Kazimierska 
 • projekt siw: Joanna (Sowula) Katańska
 • konstrukcja: Industria Structure
 • instalacje: CEgroup
 • projekt fasady: Studio Profil
 • projekt zieleni: Kass – Architektura Krajobrazu
 • ochrona ppoż.: Janusz Siata
 • inwestor: Skanska
 • powierzchnia: 43 300 m kw.
 • projekt: 2017
 • realizacja: 2020
Gdański biurowiec Wave projektu Medusa Group
Gdański biurowiec Wave projektu Medusa Group
mat. prasowe
Gdański biurowiec Wave projektu Medusa Group
Gdański biurowiec Wave projektu Medusa Group
Fot. Juliusz Sokołowski
  Więcej o:

Skomentuj:

Gdański biurowiec Wave projektu Medusa Group