Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jaśminowy Mokotów od BBGK Architekci

Redakcja Pressland/WG

Jaśminowy Mokotów to osiedle realizowane przez firmę Skanska w okolicach ul. Białego Dębu i ul. Kwitnących Jabłoni, na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Niedługo ruszy budowa 3. etapu inwestycji. Nowe budynki powstały w pracowni BBGK Architekci.

Jaśminowy Mokotów. Proj. BBGK Architekci
Jaśminowy Mokotów. Proj. BBGK Architekci
Mat. Skanska

Dotychczas na terenie osiedla Jaśminowy Mokotów zrealizowano 12 dwupiętrowych budynków z niemal 200 mieszkaniami (o powierzchni od 27 m2 do 117 m2). Ta część inwestycji powstała w polskim oddziale pracowni Rolfe Judd.

Jaśminowy Mokotów to inwestycja, w której mocno postawiono na zieleń. Zaaranżowano ją na podstawie analizy przyrodniczej i ekologicznej. Powierzchnia biologicznie czynna stanowi 55% całego terenu. W sąsiedztwie osiedla deweloper zaaranżował ogólnodostępny park Enklawa - 8,5 tys. m2 zielonego terenu ze sztucznym jeziorem.

Jaśminowy Mokotów
Jaśminowy Mokotów
Fot. mat. Skanska

Trzeci etap osiedla to sześć dwupiętrowych budynków, zaprojektowanych w pracowni BBGK Architekci. Znajdą się tu 93 mieszkania o powierzchni od 23 m2 do 116 m2. Dużym atutem będzie wysokość mieszkań - 2,8 m.

Nowe budynki będą proste, tynkowane i w podobnej stylistyce do starszych obiektów na osiedlu. Będą tu duże balkony, wysokie drewniane okna i eleganckie portale drzwiowe.

Prace nad 3. etapem inwestycji Jaśminowy Mokotów mają zacząć się jeszcze w tym roku. Skanska planuje zakończyć budowę w III kwartale 2021 roku.

Jaśminowy Mokotów
Jaśminowy Mokotów
Fot. mat. Skanska
    Więcej o:

Skomentuj:

Jaśminowy Mokotów od BBGK Architekci