Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Luksusowy hotel w Szklarskiej Porębie - design z poszanowaniem tradycji

Mat. prasowe Nobonobo / Projekt: Studio Rysik

Po boomie na zagraniczne wyjazdy i egzotyczne wczasy coraz więcej Polaków chce spędzać urlop na terenie kraju. Swoje znamię na tym trendzie odcisnęła niewątpliwie pandemia COVID-19, która zmusiła do poszukiwania bliższych destynacji wakacyjnych eskapad. Na szczęście położenie naszego kraju oferuje wiele możliwości. Szczególnie zadowoleni mogą być miłośnicy gór, w których powstaje coraz więcej ciekawych inwestycji zachwycających nawet najbardziej wybrednego odbiorcę.

Luksusowy hotel w Szklarskiej Porębie - design z poszanowaniem tradycji
Luksusowy hotel w Szklarskiej Porębie - design z poszanowaniem tradycji
Mat. prasowe Nobonobo / Projekt: Studio Rysik

W polskich górach znajdziemy wiele hoteli umożliwiających swoim gościom nie tylko wypoczynek w pięknym otoczeniu, ale także korzystania z szeregu udogodnień takich jak baseny, termy czy SPA. Kolejne atrakcje wymagają dodatkowej przestrzeni, dlatego większość ośrodków kojarzyć można z imponującymi budynkami o dużej kubaturze. Na szczęście coraz więcej inwestorów za cel stawia sobie nie tylko maksymalną użyteczność hotelu, ale również jego architektoniczne dopasowanie do okolicy, zarówno pod kątem bryły, jak i wnętrz.

Inwestor przyszedł do nas z już istniejącym projektem obiektu. Ale nie narzucił nam nic i dał pełną dowolność w aranżacji wnętrz. Oczywiste było dla nas stworzenie przestrzeni integralnych z kubaturą budynku oraz jego lokalizacją. Tak duży obiekt nie może być intruzem, powinien wtopić się i być godnym reprezentantem miejscowości, tradycji i kultury regionu. 

opowiada o projekcie wnętrz 5-gwiazdkowego hotelu w Szklarskiej Porębie Mariola Kowalska ze Studia Rysik.

Naturalne materiały i designerskie dodatki

Wnętrze obiektu zachwyca jasnymi, stonowanymi kolorami. Projektanci postawili na wykorzystanie naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień czy gres, nie zapominając jednak o uwzględnieniu w aranżacjach nawiązań do lokalnej kultury.

Tworząc projekt weszliśmy głęboko w miejscową strukturę, zrobiliśmy research, poznaliśmy historię i obecne tradycje. Nasze wnętrza wypełnione są lokalnymi artystami, kulturą, oświetleniem stworzonym z lokalnego kryształu. Jednocześnie zależało nam na zachowaniu uniwersalności stylu, jego ponadczasowości i współczesności. W hotelowych przestrzeniach muszą się dobrze czuć osoby w różnym wieku, o innych oczekiwaniach czy narodowości. Chcieliśmy, żeby każdy poczuł się tu jak w domu. 

dodaje Mariola Kowalska ze Studia Rysik.

We wnętrzach nie zabrakło również wyjątkowych, designerskich mebli od marki Nobonobo. Luksusowe pokoje zdobią m.in. takie modele jak fotel Pyora czy Wadi projektu Tomka Rygalika.

Strefa basenowa i przestrzeń dla najmłodszych

W projekcie imponujące wrażenie robi elegancka przestrzeń relaksu z basenem i jacuzzi. W wykończeniach architekci zdecydowali się na połączenie kamienia i drewna, tworząc jednocześnie stonowaną oazę zachęcającą gości do wypoczynku. Ażurowe przepierzenia przy oknach dodają wnętrzu przytulności i intymności. Na jednej ze ścian znalazł się również wyżłobiony wzór rozety, charakterystyczny dla lokalnego folkloru.

Chcąc zadbać o maksymalny komfort wypoczywających, inwestorowi zależało na stworzeniu przestrzeni dla najmłodszych gości hotelu. W tym celu architekci zaprojektowali salę zabaw wyposażoną nie tylko w baseny z piłeczkami i zjeżdżalnie, ale również kącik czytelniczy, zabawki edukacyjno-rozwojowe i projektor.

    Więcej o:

Skomentuj:

Luksusowy hotel w Szklarskiej Porębie - design z poszanowaniem tradycji