Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie w wielkiej płycie – wady i zalety

Artykuł sponsorowany

Bloki z wielkiej płyty znajdujące się w Polsce pochodzą z okresu PRL-u i są pozostałością po tej epoce. Dziś żyje w nich kilka milionów Polaków – w głównej mierze są to mieszkańcy dużych miast. Będąc właścicielem nieruchomości, warto pomyśleć o zakupie polisy. Ubezpieczenie domu i mieszkania to jeden z najpopularniejszych produktów dostępnych w ofercie towarzystw. Jakie są wady i zalety mieszkania w wielkiej płycie?

Mieszkanie w wielkiej płycie – wady i zalety
Mieszkanie w wielkiej płycie – wady i zalety
Uniqa.pl

Nieruchomość w wielkiej płycie – jakie ma plusy i minusy?

Największą wadą bloków z wielkiej płyty jest ciężka, siermiężna architektura z szarymi elewacjami, które nie prezentują się zbyt atrakcyjnie. Słaba izolacja akustyczna naraża mieszkańców na spory dyskomfort. Niemałych problemów przysparzają też instalacje odstające od współczesnych standardów. Często pojawiają się także kłopoty z pleśnią i grzybem.

Natomiast zaletą tych nieruchomości jest dobra lokalizacja – przeważnie w centrach miast, gdzie infrastruktura handlowa, usługowa i komunikacyjna jest świetnie rozwinięta. Nie tego typu osiedlach nie brakuje zieleni. Spora część bloków przeszła modernizację, a mieszkania w nich są nieco tańsze od tych nowo powstających. Nie zmienia to oczywiście tego, że ubezpieczenie nieruchomości również i w tym przypadku jest rozsądnym rozwiązaniem.

Ubezpieczenie mieszkania w wielkiej płycie – dlaczego warto?

Na wykupienie ubezpieczenia mieszkania w wielkiej płycie warto zdecydować się z kilku powodów. Kradzież czy zalanie będące efektem np. niezakręconego kranu czy uszkodzonego wężyka od pralki to szkody najczęściej zgłaszane towarzystwom. Dotyczy to oczywiście każdego mieszkania - nie tylko w wielkiej płycie. Niektórym zdarzeniom losowym nie da się zapobiec, ale można chronić się przed ich skutkami, a wszystko dzięki polisom. Z oferty towarzystw można skorzystać bez wychodzenia z domu, a wysokość składki obliczyć za pomocą narzędzia online - ustalić koszt ubezpieczenia mieszkania kalkulator.

Jak i gdzie kupić ubezpieczenie nieruchomości w wielkiej płycie?

Decydując się na zakup polisy, trzeba mieć na uwadze przede wszystkim zakres ubezpieczenia. Powinien on obejmować szeroki katalog różnych zdarzeń losowych, dzięki czemu mieszkanie lub dom będą należycie chronione. Trzeba ponadto sprawdzić sumę ubezpieczenia, ponieważ jeśli nie będzie dobrze dopasowana, możesz nie otrzymać odszkodowania w wysokości adekwatnej do kosztów likwidacji szkody.

Polisa mieszkaniowa w UNIQA obejmuje różne warianty ochrony do wyboru w zależności od konkretnych potrzeb. Dzięki kalkulatorowi ubezpieczenia mieszkania szybko sprawdzisz, ile będzie kosztować ochrona. Jej zakres możesz poszerzyć o dodatkowe opcje takie jak m.in. OC w życiu prywatnym, NNW, fotowoltaika, ruchomości poza domem, nagrobek, ubezpieczenie zwierząt domowych czy Domowe Assistance. Kalkulator ma formę prostego formularza – cenę ubezpieczenia domu lub mieszkania ustalisz w minutę. Składkę możesz opłacić w całości lub w wygodnych ratach. Zakup ubezpieczenia to sprawdzony sposób na zabezpieczenie mienia przed skutkami niepożądanych zdarzeń powodujących niekiedy kosztowne straty.

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie w wielkiej płycie – wady i zalety