Partnerzy

Aktualności

Architektura na świecie

Architektura w Polsce

Wywiady

Ikony architektury

Projekty i realizacje

Neruonauka w projektowaniu: FLOKK zaprasza architektów i projektantów na szkolenie

mat. prasowe
FLOKK zaprasza na szkolenie - fot. Patryk Lewiński

Po wielu miesiącach spędzonych w domach, wreszcie możemy powrócić do bezpośrednich spotkań. Marka FLOKK zaprasza architektów i projektantów do udziału w wyjątkowym szkoleniu. Gościem specjalnym będzie Natalia Olszewska – ekspertka w dziedzinie neuronauki w projektowaniu. Szkolenie odbędzie się w czwartek 24.06 o godzinie 10.00 w showroomie FLOKK przy ulicy Konstruktorskiej 12A w Warszawie.

Szkolenie dla architektów i projektantów

Przekładanie ludzkich uczuć, myśli i potrzeb na język architektury, to najważniejsze zadanie każdego, kto zajmuje się projektowaniem. To człowiek i jego dobrostan znajdują się w centrum współczesnej architektury.  Jak do tego zadania wykorzystać neuronaukę? Jak  na podstawie tej dziedziny kształtować decyzje? W jaki sposób może ona usprawnić proces projektowy?

Podczas szkolenia w showroomie FLOK na te i inne pytania odpowie Natalia Olszewska, specjalizująca się w teorii i praktyce z obszaru projektowania w oparciu o neuronauki i dane naukowe. Doświadczenie w tym zakresie zdobywała m.in. współpracując ze studiem Hume, awangardowym studiem architektury i urbanistyki założonym przez Itai Palti. Konsultowała projekty dla dużych firm: Landsec, HKS, EDGE, Association of Children’s Museums, Google oraz dla klientów indywidualnych. W pracy łączy troskę o ludzi i ich dobrostan z wieloletnią pasją do architektury. Jej zainteresowania zawodowe ogniskują się wokół zagadnień związanych z wpływem architektury na różne aspekty naszego życia.

Sięgając po informacje z dziedziny neuronauk i tłumacząc je na język projektowania architektonicznego ogniskujemy naszą uwagę przede wszystkim na ludzkim doświadczeniu, a w następnej kolejności na obiekcie. Wiedza, którą dostarczają neuronauki na temat tego jak ludzie myślą, czują i działają, jak również stale rosnąca świadomość interakcji ze środowiskiem, powinna inspirować projektantów do wdrażania rozwiązań nastawionych na człowieka i poprawę jego dobrostanu.

wyjaśnia ekspertka.

Szkolenie odbędzie się w showroomie FLOKK zaprojektowanym przez pracownię mode:lina. Wnętrze jest industrialne, ale utrzymane w ciepłych barwach i pełne naturalnych materiałów. Na pierwszy plan wysuwa się tu instalacja stworzona z oparć krzeseł.  Takie otoczenie sprzyja twórczym projektom i przełamywaniu schematów.

Więcej na: https://www.flokk.com/pl-pl/poland

Natalia Olszewska - BIO

Natalia specjalizuje się w teorii i praktyce z obszaru projektowania w oparciu o neuronauki i dane naukowe. Doświadczenie w tym zakresie zdobywała m.in. współpracując ze studiem Hume, awangardowym studiem architektury i urbanistyki założonym przez Itai Palti. Konsultowała projekty dla dużych firm: Landsec, HKS, EDGE, Association of Children’s Museums, Google oraz dla klientów indywidualnych. Posiada także ponad 10-letnią praktykę lekarską.

Pracując na styku różnych dyscyplin, konsultuje projekty architektoniczne i miejskie pod kątem wpływu przestrzeni architektonicznych i miejskich na ludzkie doświadczenie. W pracy łączy troskę o ludzi i ich dobrostan z wieloletnią pasją do architektury. Jej zainteresowania zawodowe ogniskują się wokół zagadnień związanych z wpływem architektury na różne aspekty naszego życia: społeczne, psychologiczne, poznawcze, zdrowie i dobrostan.

Fellow w ‘The Centre for Conscious Design’, gdzie odpowiada za domenę ‘neuronauki i architektura’, współautorka manifestu ‘Venetian Letter’. Publikuje w ‘Intertwining’, ‘Conscious Cities Anthology 2020’ oraz ‘Journal of Science-Informed Design’. Ukończyła studia medyczne (Wydział Lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego & Tor Vergata), neuronaukowe (Sorbonne Université, ENS, UCL) oraz ‘Neuroscience applied to Architectural Design’ (Uniwersytet IUAV).

Natalia Olszewska - mat. prasowe
Udostępnij

Przeczytaj także

Olszynki Park w Rzeszowie to najwyższy mieszkalny wieżowiec w Polsce. Osiągnął już docelową wysokość - 220 metrów
Rewitalizacja w centrum miasta. Sposób na zahamowanie „pustynnienia”?
W Sieradzu powstanie Centrum Folkloru Województwa Łódzkiego. Budynek i wystawa stała to projekt Nizio Design International

Polecane

Magdalena Federowicz-Boule w jury World Architecture Festival 2024
Lesley Lokko i Marina Tabassum - dwie architektki na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi świata magazynu Time
Nagroda Miesa van der Rohe 2024 dla pawilonu na kampusie Uniwersytetu Technicznego w Brunszwiku

Skomentuj:

Neruonauka w projektowaniu: FLOKK zaprasza architektów i projektantów na szkolenie

Ta strona używa ciasteczek w celach analitycznych i marketingowych.

Czytaj więcej