Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

NIE OLEWAMY NATURY. Rozmowy naturalne #5: arch. Aleksandra Kozłowska

mat. prasowe

Aleksandra Kozłowska, związana z pracownią KWK Promes, jest laureatką Grand Prix oraz nagrody Debiut Roku w konkursie KOŁO z 2018 roku, które otrzymała za projekt toalety publicznej na bulwarach nad rzeką Słupią w Słupsku. Architektka, mimo młodego wieku, może pochwalić się licznymi osiągnięciami, m.in. Stypendium Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia w nauce, a także nagrodami i wyróżnieniami w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych. Jest również Jurorką w konkursie KOŁO „Projekt Łazienki 2021” organizowanym przez Geberit.

NIE OLEWAMY NATURY. Rozmowy naturalne #5: arch. Aleksandra Kozłowska
NIE OLEWAMY NATURY. Rozmowy naturalne #5: arch. Aleksandra Kozłowska
mat. prasowe

O udziale w konkursie KOŁO oraz priorytetach w codziennej pracy opowiedziała w kolejnym odcinku cyklu „Rozmowy naturalne”, który powstał w związku z akcją NIE OLEWAMY NATURY – jej nazwa jest sztandarowym hasłem projektu. Jest to swego rodzaju kontynuacja inicjatywy marki KOŁO – NIE OLEWAMY MIASTA, towarzyszącej konkursowi. Ta idea została stworzona w oparciu o wiarę w możliwość zmiany świata, zaczynając od wprowadzania małych lokalnych inicjatyw. Rozmowę przeprowadziła Ewa Mierzejewska, z wykształcenia historyk sztuki, znana z programów telewizyjnych dotyczących aranżacji wnętrz, była redaktor naczelna magazynu Dom&Wnętrze, jurorka konkursów wzorniczych, m.in. Must Have na festiwalu Łódź Design, a obecnie organizatorka jedynych w Polsce targów sztuki współczesnej – Targów Sztuki Dostępnej.

Motywacją do udziału w konkursie było dla mnie poszukiwanie czegoś więcej, czyli wyzwań odbiegających od programu studiów i samej edukacji akademickiej. W konkursach fascynujące jest to, że zadanie jest czymś więcej, niż prostym życzeniem projektowym, które ma się skupić na poprawności merytorycznej. Tu trzeba zrozumieć problem, kontekst, brać pod uwagę to, czego może oczekiwać jury. Druga strona to uwarunkowania kontekstu szerszego – otoczenia, historii, pogodzenia potrzeb turystów i mieszkańców. (…) Konkurs koło był dla mnie zawsze w sferze marzeń, słyszałam o nim już przed rozpoczęciem studiów architektonicznych i z wielkim podziwem patrzyłam na to, jak rozwijają się kolejne edycje i ich zwycięzcy. Wśród studentów konkurs owiany był mitem, zastanawialiśmy się jak to zrobić, żeby wygrać.

mówi Aleksandra Kozłowska.

Jak dziś wiemy, udało jej się zrealizować marzenie i zdobyć główną nagrodę w konkursie KOŁO organizowanym przez Geberit. Cała rozmowa z Aleksandrą Kozłowską jest dostępna na You Tube na kanale KOŁO Zawsze w Dobrym Stylu:

Autorów najlepszych prac 23. edycji konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021” wybranych przez znakomite Jury spośród niemal 200 zgłoszeń, poznamy podczas gali finałowej 29 listopada 2021. Najlepszy projekt mogą wybrać także internauci – do 28 października trwa głosowanie na stronie www.konkurskolo.pl/projekty. Czy wybór internautów pokryje się werdyktem jurorów? Przekonamy się już pod koniec listopada.

                                                                                  ***

Konkurs KOŁO „Projekt Łazienki 2021” organizowany przez firmę Geberit budzi ogromne zainteresowanie wśród początkujących architektów i studentów architektury, których zadaniem jest stworzenie projektu toalety publicznej. Partnerem tegorocznej edycji został Tatrzański Park Narodowy, który na miejsce projektu wybrał Dolinę Chochołowską.

Konkurs zwraca uwagę na deficyt toalet publicznych w Polsce oraz na często pozostawiające wiele
do życzenia warunki panujące w ogólnodostępnych ubikacjach. Przez ponad dwadzieścia lat, dzięki organizatorowi, partnerom, a także autorom najciekawszych zgłoszeń powstały nowoczesne, funkcjonalne i estetyczne toalety w wielu miejscach w Polsce.

Laureatów 23. edycji wyłoni znakomite jury, w którego gronie zasiadają eksperci z branży projektowej. Pula nagród wynosi ponad 50 tys. złotych. Termin przesyłania zgłoszeń 11.10.2021.

Wszelkie informacje, wytyczne projektowe, harmonogram oraz regulamin są dostępne na stronie  https://konkurskolo.pl/

Partnerzy: Tatrzański Park Narodowy, SARP, Instytut Wzornictwa Przemysłowego

Patroni medialni: Elle Decoration, Label Magazine, Architektura i Biznes, Architektura Murator, Dobre Wnętrze, Czas na Wnętrze, Bryła, Onet, Radio Kampus, F5, WhiteMAD, Sukces, Sztuka Architektury, Sztuka Wnętrza, Urządzamy.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

NIE OLEWAMY NATURY. Rozmowy naturalne #5: arch. Aleksandra Kozłowska