Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Palacza Office Center - kameralny biurowiec na poznańskim Grunwaldzie

Redakcja Pressland/WG/mp

Nie wszyscy chcą się ścigać o tytuł "najwyższego biurowca w Polsce". Wybudowany w 2018 roku na poznańskim Grunwaldzie Palacza Office Center to kameralny, czteropiętrowy obiekt zaprojektowany przez Jakuba Jacuńskiego z pracowni Archi-Projekt.

Biurowiec Palacza Office Center w Poznaniu. Proj. Archi-Projekt
Biurowiec Palacza Office Center w Poznaniu. Proj. Archi-Projekt
Fot. Duda Development

Palacza Office Center to nieduży, czteropiętrowy budynek, w którym każdy poziom ma 290 m kw. powierzchni użytkowej. Pracuje tu zaledwie 140 osób. Swoje siedziby ma zaledwie sześć firm, w tym Duda Development, deweloper odpowiedzialny za całą inwestycję.

Budynek w formie czarnego, precyzyjnie podzielonego oknami prostopadłościanu, został zrealizowany w standardzie klasy A. Są tu m.in. szybkobieżna winda, prysznice na każdym piętrze i mechaniczna wentylacja. Fasada biurowca została stworzona dzięki systemom aluminiowym Reynaers Aluminium – CW 50-SC i CS 77-HI (okna wychylne do wewnątrz). Niektóre szklane elementy fasady składają się z dwóch części – stałej i otwieranej. Są też przeszklenia trójdzielne – dwie części stałe, jedna otwierana.

Biurowiec Palacza Office Center w Poznaniu. Proj.  pracownia architektoniczna Jakub Jacuński Archi-Projek
Biurowiec Palacza Office Center w Poznaniu. Proj. pracownia architektoniczna Jakub Jacuński Archi-Projek
Fot. pracownia architektoniczna Jakub Jacuński Archi-Projek

Do przestrzeni biurowej prowadzi hol z betonowymi ścianami w industrialnym stylu. Na parterze znajduje się przestrzeń handlowo–usługowa i dużymi zewnętrznymi witrynami. Za projekt funkcjonalny wnętrz i ich wykonanie odpowiadała firma Forbis Group. Zrealizowano nietypowe rozwiązania nawiązujące do specyfiki pracy inwestora - odwzorowano kontener budowlany, który pełni funkcję sali konferencyjnej. Jego koncepcja i projekt powstały w pracowni Room Service.

    Więcej o:

Skomentuj:

Palacza Office Center - kameralny biurowiec na poznańskim Grunwaldzie