Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

MidPoint71 - nowy biurowiec w centrum Wrocławia od Medusa Group

Redakcja Pressland/WG/mp

W centrum Wrocławia, przy ul. Powstańców Śląskich 9, ruszyła budowa nowej inwestycji Echo Investment. Czternastokondygnacyjny biurowiec MidPoint71 zaprojektowali architekci z pracowni Medusa Group.

Mat. Echo Investment
Mat. Echo Investment
Biurowiec MidPoint71 we Wrocławiu. Proj. Medusa Group

Przy ul. Powstańców Śląskich 9, w niedalekim sąsiedztwie Sky Tower - najwyższego wieżowca we Wrocławiu, powstaje biurowiec MidPoint 71. Nowa inwestycja Echo Investment to blisko 37 tysięcy mkw. powierzchni biurowej .

Ostateczna decyzja o pozwoleniu na budowę to dla nas zielone światło do rozpoczęcia realizacji projektu. Wykonaliśmy wstępną remediację gruntów. W chwili obecnej trwają prace przygotowawcze związane z wykonaniem ściany szczelinowej, która zabezpieczy wykop, a docelowo będzie pełniła funkcję ściany zewnętrznej w części podziemnej budynku. Budujemy w centrum miasta, ale będziemy starali się, żeby prace prowadzone były w sposób jak najmniej uciążliwy zarówno dla okolicznych mieszkańców, jak i środowiska naturalnego

mówi Marek Chmielewski, senior project manager w dziale biur Echo investment.

Zaprojektowany przez Medusa Group budynek, będzie składał się z dwóch brył - sześciokondygnacynej podstawy i czternastokondygnacyjnej wieży. Podstawa budynku będzie miała ciekawą elewację - na panelach tej części fasady pojawi się delikatna gradacja rudości. W parterach pojawią się punkty usługowe, restauracja oraz wygodne przestrzenie wspólne, zarówno dla użytkowników biurowca, jak i mieszkańców Wrocławia

MidPoint71 został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi certyfikacji BREEAM na poziome Excellent, wprowadzając wiele rozwiązań wspierających m.in. oszczędność energii i wody, politykę gospodarki odpadami oraz minimalizację oddziaływania budynku na środowisko. Znajdzie się tutaj, m.in. 106 miejsc dla rowerów. W specjalnie do tego przystosowanej strefie rowerzyści będą mogli skorzystać z szatni oraz pryszniców. Od strony istniejącego budynku mieszkaniowego, sąsiadującego z powstającym biurowcem MidPoint71, deweloper przewiduje wykonanie parkingu przystosowanego do obsługi pojazdów z napędem elektrycznym.

Skąd nazwa? Hasło przewodnie całej inwestycji to „Hit the point – MidPoint71”. „MidPoint” nawiązuje bezpośrednio do centrum miasta, a liczba „71” to numer kierunkowy stolicy Dolnego Śląska.

Zakończenie realizacji biurowca MidPoint71 oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowane zostało na IV kwartał 2021 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

MidPoint71 - nowy biurowiec w centrum Wrocławia od Medusa Group