Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aleja Dębowa 17-19 na wrocławskim Borku. Kameralne osiedle autorstwa Maćków Pracownia Projektowa

Redakcja Pressland/WG/mp

Na wrocławskim Borku, w bliskim sąsiedztwie Parku Skowroniego i Parku Południowego powstaje nowa inwestycja Nacrat Polska. Osiedle "Aleja Dębowa 17-19” zaprojektowali architekci z Maćków Pracownia Projektowa.

Inwestycja „Aleja Dębowa 17-19” we Wrocławiu. Proj. Maćków Pracownia Projektowa
Inwestycja „Aleja Dębowa 17-19” we Wrocławiu. Proj. Maćków Pracownia Projektowa
Wiz. Paweł Osmak

Inwestycja „Aleja Dębowa 17-19” we Wrocławiu, powstaje zbiegu ulic Ślężnej i alei Dębowej. Kameralne osiedle, składające się z zespołu budynków wielorodzinnych oraz jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej, stanie na działce o powierzchni prawie 10 tys. m kw., należącej wcześniej do Orange Polska. To czwarta inwestycja francuskiego dewelopera we Wrocławiu. Tak jak wcześniejsze realizacje (budynek mieszkalny Kurkowa 14, biurowiec Dubois 41 oraz apartamentowiec Księcia Witolda 43), projekt osiedla powstał we współpracy z Maćków Pracownia Projektowa

"Aleja Dębowa 17-19" to trzy szeregowce, w których miejsce znajdzie łącznie 11 domów o powierzchni od 143 do 197 mkw. oraz cztery bloki, które na 3 kondygnacjach każdego z nich pomieszczą w sumie 30 mieszkań. Pod całą inwestycją znajdzie się parking podziemny z miejscami postojowymi, a każdy budynek zostanie zaopatrzony w panele fotowoltaiczne.

Domy zlokalizowano w głębi działki przy alei Dębowej 19. Na trzech kondygnacjach każdego z nich znajdzie się nawet do 7 pokoi. Do każdego domu przynależeć będzie prywatny ogród o powierzchni od 54 do 109 mkw., do którego można wyjść prosto z salonu. Domy zlokalizowane po zewnętrznych stronach budynków posiadać będą dodatkową loggię na trzeciej kondygnacji, a pod każdym z nich, poza miejscem postojowym dla samochodu, znajdą się dodatkowe powierzchnie przynależne o powierzchni nawet do 64 mkw.

W budynkach wielorodzinnych, pod adresem aleja Dębowa 17, powstaną zarówno kawalerki, mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe o powierzchniach od 27 do 76 mkw. Mieszkania posiadać będą tarasy od wewnętrznej strony działki, a te zlokalizowane na pierwszych kondygnacjach - przydomowy ogród.

Budowa osiedla "Aleja Dębowa 17-19" ruszyła w październiku bieżącego roku. Zakończenie prac planowane jest na styczeń 2021 roku.

Architektura: Maćków Pracownia Projektowa, architekci Zbigniew Maćków, Przemysław Skwarek, Bartłomiej Witwicki (architekci prowadzący), Aleksandra Herman, Eliasz Matuła, Magdalena Pierucka, Zuzanna Wojtasiak

Współpraca autorska: Anna Okoń, Laura Paluch

Architektura krajobrazu: Patrycja Jonko

Konstrukcja: Pracownia Projektowa Jakon

Instalacje: Segesta Candela

Generalny wykonawca: Spec Bau Polska

Inwestor: Nacarat Polska

Wizualizacje: Paweł Osmak

    Więcej o:

Skomentuj:

Aleja Dębowa 17-19 na wrocławskim Borku. Kameralne osiedle autorstwa Maćków Pracownia Projektowa