Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

W wieżowcu Sky Tower we Wrocławiu powstaje nowa strefa gastronomiczna. Sky Kitchen to projekt studia MIXD

Redakcja Pressland/WG/mp

We wrocławskim wieżowcu Sky Tower powstaje nowa strefa gastronomiczna, będąca połączeniem 9 restauracji. Oryginalne wnętrza Sky Kitchen, inspirowane sztuką Salvadora Dalego, to pomysł architektów ze studia MIXD.

Sky Kitchen we Wrocławiu. Proj. MIXD
Sky Kitchen we Wrocławiu. Proj. MIXD
Wiz. MIXD

Według założeń projektowych MIXD, kuchnie restauracji, które pojawią się w Sky Kitchen, mają być otwarte, połączone wspólną przestrzenią spożywania posiłków. Umożliwi to nie tylko komfortowe warunki do towarzyskich spotkań z jedzeniem w tle, ale także obserwowanie pracy profesjonalnych kucharzy oraz barmanów. Kuchnie mają mieć ujednolicony wizualnie charakter, a strefa restauracyjna zostanie urządzona w elastyczny sposób, pozwalający na łatwą zmianę aranżacji na potrzeby różnorodnych wydarzeń.

Sky Kitchen swoją nazwę wywodzi nie tylko od miejsca, w którym będzie zlokalizowane. Głównym elementem przestrzeni będzie sufit, owo „niebo” każdego pomieszczenia. Inspiracja dla architektów była sztuka Salvadora Dalego. Słynny surrealista, którego rzeźba „Profil czasu” zdobi plac przez budynkiem Sky Tower, często stosował w swoich malarskich i rzeźbiarskich pracach płynne, jakby znajdujące się w ciągłym procesie transformacji, formy. Takie kształty będą miały podświetlane, umieszczone na suficie ekrany z barrisolu, na których przepływać będą odrealnione, wielobarwne obrazy.

Chcemy wykorzystać odpowiednio zaprogramowane sekwencje LED, by zwrócić uwagę przechodniów i kierowców mijających Sky Tower od strony ulicy Powstańców Śląskich. Pojawią się w podcieniach budynku, by przemieszczać się do wnętrza i płynąć w głąb Sky Kitchen, pociągając za sobą zaciekawionych wrocławian i turystów. Zastosowanie ekranów na suficie pozwoli nie tylko stworzyć intrygującą, surrealistyczną przestrzeń, ale także zmieniać jej charakter w zależności od pory dnia, okazji czy typu wydarzeń, które będą się tam odbywać

– wyjaśnia Piotr Kalinowski z MIXD.

We wspólnej restauracyjnej części Sky Kitchen – w opozycji do spektakularnego sufitu – będzie dość surowo i industrialnie.

Chcemy stworzyć zaskakujący kontrast, wywołać efekt „touch of reality”. Posadzka ze szlifowanego betonu, metalowe siatki i kątowniki, profilowana blacha, przemysłowe grzejniki oraz lampy i armatura. Jedyne „zmiękczające” ten surowy pejzaż elementy to doniczkowe rośliny oraz kolorowe, geometryczne mozaiki, które pojawią się na wybranych fragmentach podłogi oraz na zewnętrznych filarach budynku – w strefie, gdzie w przyszłości rozgoszczą się ogródki kulinarnych gospodarzy Sky Kitchen

opisuje koncepcję MIXD, Piotr Kalinowski.

Sky Kitchen będzie pierwszym tego rodzaju kulinarnym, butikowym miejscem we Wrocławiu.

---
Sky Kitchen

Lokalizacja: Wrocław, Sky Tower
Inwestor: Develia
Powierzchnia: ok. 1400 m2, a wraz z restauracjami Alyki oraz Road - ok. 1985 m2
Projekt: MIXD
Zespół projektowy: Piotr Kalinowski, Pawel Panek, Joanna Mazurek, Katarzyna Majer-Hola

 

    Więcej o:

Skomentuj:

W wieżowcu Sky Tower we Wrocławiu powstaje nowa strefa gastronomiczna. Sky Kitchen to projekt studia MIXD