W XIX-wiecznej zabytkowej Warzelni na terenie Browarów Warszawskich powstanie restauracja. Otworzy ją Robert Lewandowski ze wspólnikami
Restauracja, którą otworzy Robert Lewandowski ze wspólnikami, będzie mieścić sie w największym zachowanym fragmencie dawnego warszawskiego kompleksu piwowarskiego -w zabytkowej Warzelni na terenie inwestycji Browary Warszawskie.

Za rok, w kwartale ulic Grzybowskiej, Krochmalnej, Wroniej i Chłodnej, zakończy się budowa Browarów Warszawskich - kompleksu zaprojektowano przez pracownię Jems Architekci. Na terenie dawnych Browarów Warszawskich zostaną odrestaurowane 3 budynki zabytkowe, powstanie 6 nowych budynków mieszkalnych oraz 4 nowe budynki biurowe. Pojwią się place i skwery miejskie, restauracje, kawiarnie, bary i cukiernie.

Wszystkie obiekty gastronomiczne mają stworzyć "Dzielnicę Spotkań i Smaków". Ambicją dewelopera - Echo Investment jest nie tylko "wkomponowanie w miasto" opuszczonego dotąd obszaru o powierzchni blisko 4,5 ha, ale również przyciągnięcie tutaj najlepszych restauracji i kawiarni czy atrakcyjnych sklepów i usług. "Dzielnicę Spotkań i Smaków" zainauguruje restauracja Roberta Lewandowskiego i jego wspólników, która zajmie cały budynek XIX-wiecznej zabytkowej Warzelni.

Warzelnia to największy zachowany fragment dawnego kompleksu piwowarskiego. Charakterystyczny, ceglany budynek położony jest przy nowej ulicy Haberbuscha i Schielego, której nazwę upamiętniającą założycieli browaru wybrali warszawiacy w ubiegłorocznym internetowym plebiscycie.
Restauracja Roberta Lewandowskiego, Jacka Krzanowskiego (meblowego potentata i współwłaściciela Grupy Nowy Styl) i Jacka Trybuchowskiego (cenionego, doświadczonego menedżera z branży gastronomicznej) będzie miała ponad 1,3 tys. mkw. Tuż obok niej znajdzie się największy z miejskich placów, które powstają w Browarach Warszawskich, czyli Rynek przy Warzelni, a także budynek Apartamentów przy Warzelni.

Będzie można tu wpadać w drodze do pracy na śniadanie, spotykać się na biznesowy lunch, zjeść dobrą kolację z rodziną, a wieczorem, z przyjaciółmi wspólnie obejrzeć świetny mecz
Otwarcie Browarów Warszawskich (a tym samym nowej restauracji) nastąpi pod koniec 2020 roku.

- Więcej o:
Tak mogła wyglądać Łódź. Niezrealizowane wizje przyszłości
Wrocław: nowe wnętrza Biblioteki Dolnośląskiej. Zastosowano tu technologię parametryczną
Wrocław: Biurowiec Swobodna SPOT projektu Kuryłowicz & Associates już z pełną wysokością
Termomodernizacja z historią w tle. Rewitalizacja pałacu w Bukowcu na Dolnym Śląsku
Warszawa: Prudential, czyli Hotel Warszawa - historia jednego budynku
Nad Jeziorem Rożnowskim ma powstać nietypowy park. Motywem przewodnim bedzie kamień
Blok jednorodzinny z wielkiej płyty w Myślęcinku. Miał stać kilka miesięcy, przetrwał 44 lata
Nowoczesny budynek naukowo - badawczy PAN w Mikołajkach. To projekt pracowni ArchitecTHOR