Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Park Moczydło w Warszawie

C.

Stolicą Polski jest Warszawa – miasto, które ma wiele do zaoferowania zarówno mieszkańcom, jak i odwiedzającym je turystom. Latem ogromną popularnością nie tylko wśród Warszawiaków cieszą się miejskie baseny i kąpieliska. Do tych, które odwiedzane są naprawdę licznie, zalicza się bez wątpienia park wodny Moczydło. Na miłośników wodnych zabaw zarówno tych najmłodszych, jak i trochę starszych czeka w nim moc atrakcji, nic więc dziwnego, że latem cieszy się on ogromnym zainteresowaniem.

Park Moczydło w Warszawie
Park Moczydło w Warszawie
Artur Bogacki/Shutterstock

Gdzie znajduje się park Moczydło?

Park wodny Moczydło został wybudowany w warszawskiej dzielnicy Wola, a dokładniej na osiedlu Koło. Położony między ulicami Deotymy, Górczewską, Prymasa Tysiąclecia oraz Czorsztyńską tworzy jeden z największych na terenie naszego kraju kompleks basenów odkrytych. Jeszcze pod koniec XIX wieku na terenie, gdzie obecnie znajduje się park wodny Moczydło funkcjonowała cegielnia, a z miejsc obecnie zajmowanych przez baseny i stawy wydobywano glinę. W latach sześćdziesiątych XX wieku na terenie nieczynnej cegielni i glinianek utworzono został park z boiskami, kortami tenisowymi oraz wyciągiem narciarskim. Po gruntownym remoncie, który park przeszedł kilka lat temu, jego oblicze nabrało zupełnie innego charakteru.

Zarówno Warszawiacy, jak i mieszkańcy okolicznych miejscowości oraz turyści mogą obecnie korzystać z kompleksu basenów, boiska do siatkówki i piłki plażowej. Po rewitalizacji park zamienił się w niezwykle interesujące miejsce wypoczynku i rekreacji, którym zarządza Stołeczne Centrum Sportu noszące nazwę Aktywna Warszawa. Park mieści się przy ulicy Górczewskiej 69/73. Przy kompleksie nie ma parkingu, ale z każdego miejsca Warszawy możesz dojechać do niego szybko i wygodnie miejską komunikacją. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe, stacja metra oraz kolejowa. Do parku możesz też przyjechać rowerem. Zadbano o to, aby było gdzie zostawić własny rower.

Park Moczydło w Warszawie
Park Moczydło w Warszawie
źródło: https://um.warszawa.pl/

Co składa się na park wodny Moczydło?

W parku Moczydło przyjemnie czas możesz spędzić nawet wtedy, gdy nie jesteś miłośnikiem wodnych zabaw. Jak już wspominaliśmy, w kompleksie znajduje się boisko do siatkówki i piłki plażowej. Jeśli jesteś miłośnikiem innych gier zespołowych, to w parku Moczydło czekają na Ciebie także boiska sportowe do piłki nożnej i koszykówki. Znajdują się one w kompleksie Syrenka. Jeśli jesteś fanem zabaw wodnych, to w parku czeka na Ciebie:-basen sportowy o wymiarach 50x20 metrów;-basen rekreacyjny, gdzie znajduje się wodny plac zabaw zajmujący powierzchnię niemal 3 000 metrów kwadratowych; zjeżdżalnie rurowe, wśród których jest „Anakonda” o długości 57,5 metrów, „Kamikadze” długa na 17,4 metra oraz „Multislide” składająca się z 3 torów i mająca 15 metrów długości.

W parku jest też sztuczna rzeka, oraz kurtyny wodne. Do parku wodnego Moczydło z powodzeniem możesz zabrać dzieci. Na dzieci czeka nie tylko brodzik o głębokości, ale także żółw do wspinaczki, zjeżdżalnie oraz napełnione wodą wiadro. W sąsiedztwie placu zabaw urządzono tradycyjny plac zabaw. Obok placu zabaw znajduje się strefa EMO – miejsce specjalnie stworzone z myślą o matkach z dziećmi. W strefie tej u

Park Moczydło w Warszawie
Park Moczydło w Warszawie
CinemaPhoto/Shutterstock

Jakie jeszcze są popularne miejsca wypoczynku i rekreacji w dzielnicy Wola?

Popularnym miejscem wypoczynku i rekreacji jest sztuczne wzniesienie zwane Górką Moczydłowską. Można tam poczytać książkę, ale jest ona również miejscem chętnie odwiedzanym przez biegaczy nie tylko mieszkających w dzielnicy Wola. Górka Moczydłowska znajduje się na terenie Parku Moczydło, który sąsiaduje z kompleksem odkrytych basenów. Przy tym kompleksie ze zjeżdżalniami znajduje się jeszcze park Edwarda Szymańskiego. To także doskonałe miejsce, aby aktywnie spędzić wolny czas. Działa tam centrum sportów ekstremalnych, wrotowisko i skate park. Mieszkańców i gości do tego parku przyciągają też pokazy multimedialne organizowane w parku fontann w każdy weekend.

Park Moczydło w Warszawie
Park Moczydło w Warszawie
Artur Bogacki/Shutterstock

Na jakie udogodnienia można liczyć, odwiedzając park wodny Moczydło?

Park Wodny Moczydło jest czynny latem każdego dnia w godzinach od 9.00 do 19.00. W tym roku wodny plac zabaw zostanie otwarty już 15 czerwca. Dobra wiadomość dla wszystkich uczestników jest taka, że bilety można kupować nie tylko w biletomacie na miejscu, ale także online. Na terenie parku są udogodnienia nie tylko dla matek z dziećmi, ale także dla osób niepełnosprawnych. Osoby z niepełnosprawnościami mogą korzystać zarówno z plaży, jak i basenu, który został wyposażony w rampę zejściową.

Na plaży zbudowano też brodziki, w których można opłukać koła wózków inwalidzkich. Także z myślą o osobach niepełnosprawnych stworzono specjalnie miejsca parkingowe – mieszczą się one tuż obok budynku z natryskami. Warto jeszcze wspomnieć o nowym znaku promocyjnym stolicy. Hasło „Zakochaj się w Warszawie” po raz pierwszy pojawiło się w 2004 roku. Po latach logo zakochaj się w Warszawie stało się mało nowoczesne, straciło też na atrakcyjności. Nowe logo nawiązuje do herbu miasta stołecznego Warszawy i przedstawia oczywiście Syrenę.

Park Moczydło w Warszawie
Park Moczydło w Warszawie
Fotokon/Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Park Moczydło w Warszawie