Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie powstanie Trzeci Dom Ronalda McDonalda. Ma być domem modelowym

Mat. prasowe

W Warszawie, Instytucie „Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka”, z inicjatywy Fundacji Ronalda McDonalda powstanie trzeci w Polsce Dom dla rodzin najdłużej hospitalizowanych dzieci. Będzie to dom modelowy, który będzie inspiracją dla kolejnych domów na całym świecie.

Dom Ronalda McDonalda przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Dom Ronalda McDonalda przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Wiz. mat. prasowe

Fundacja Ronalda McDonalda wybuduje trzeci Dom Ronalda McDonalda dla Instytutu „Pomnik -Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie. Będzie to trzeci Dom, po krakowskim i warszawskim. Jest to kontynuacja misji Fundacji – Aby rodzina mogła być razem. Dom, tak jak pierwsze dwa, będzie pomagać rodzinom pacjentów oddziałów onkologicznych, neonatologicznych, oczekujących na przeszczepy i w każdym z przypadków, gdy proces leczenia wymaga długiego czasu.

Plan Domu McDonalda przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Plan Domu McDonalda przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie
Mat. prasowe

W projekt zaangażowała się firma Holcim Polska, która dostarczy niskoemisyjne materiały budowlane, a także zapewni wsparcie techniczne nad procesem budowy. Dom zostanie zbudowany po raz pierwszy z wykorzystaniem technologii CLT (Cross Laminated Timber), a także przy wykorzystaniu zrównoważonych materiałów budowlanych dostarczonych przez Holcim Polska. Dzięki temu budynek będzie energooszczędny i niskoemisyjny. Gotowe elementy domu będą dostarczane bezpośrednio na miejsce budowy i ustawiane na płycie fundamentowej powstałej dzięki zastosowaniu betonu Agilia FIBRO, który charakteryzuje się zminimalizowanym udziałem stali i redukuje zbrojenie do 80 proc. względem tradycyjnych płyt fundamentowych. Posadzki zostaną wykonane z innowacyjnej wylewki Agilia Sols A na bazie płynnego jastrychu anhydrytowego, który również nie wymaga dodatkowego zbrojenia, co czyni konstrukcję lżejszą i mniej emisyjną. Aby poprawić efektywność energetyczną budynku, w obiekcie zostanie zastosowana innowacyjna mineralna termoizolacja na bazie piany Airium, która jest ognioodporna i w pełni recyklingowalna. Ponadto Dom będzie wykorzystywał wodę deszczową w różnych obszarach funkcjonowania. Będzie też wyposażony w bardzo efektywne systemy grzewcze.  

Wszystkie rozwiązania w projekcie są świadomie dobierane w taki sposób, aby odpowiadały głównej idei Domu, dobrej, dodającej sił przestrzeni, przyjaznej dla rodzin.

Trzeci Dom Ronalda McDonalda będzie składał się z 20 prywatnych pokoi z łazienkami dla rodzin, w pełni wyposażonej kuchni, pralni, bawialni oraz ogrodu. Oddanie Domu planowane jest na wiosnę 2025 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie powstanie Trzeci Dom Ronalda McDonalda. Ma być domem modelowym