Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rewitalizacja kompleksu biurowego Diuna na warszawskim Mokotowie. Ogólnodostępny park zamiast betonowego parkingu

Mat. prasowe / red. WG

Dobiegły końca najważniejsze prace modernizacyjne kompleksu biurowego Diuna (dawniej Marynarska Business Park) na warszawskim Mokotowie. Zmodernizowano wewnętrzne części wspólne biurowca i przebudowano zewnętrzne otoczenie.

Modernizacja kompleksu biurowego Diuna
Modernizacja kompleksu biurowego Diuna
Fot. mat. Reesco

Diuna (dawniej Marynarska Business Park) to jeden z największych kompleksów biurowych na warszawskim Mokotowie. Zgodnie ze strategią klienta zakładającą nadawanie nowego życia starszym budynkom, prace modernizacyjne kompleksu – na zlecenie Syrena Real Estate i PineBridge Benson Elliot – powierzono spółce Reesco, należącej do Grupy Reesco.

Diuna: nowe lobby i park

Lobby czterech biurowców oraz dzieciniec przeszły generalną rewitalizację ze szczególną dbałością o aspekty zrównoważonego rozwoju. Teren zewnętrzny zyskał zupełnie nowe oblicze, gdzie 6 tys. m kw. betonowego parkingu zmieniło się w ogólnodostępny park z liczną roślinnością. Szereg prac budowlanych objął łącznie przestrzeń o powierzchni niemal 10 tys. m kw.

Diuna: zmiana w duchu ESG

Remont generalny części kompleksu biurowego na warszawskim Służewcu został przeprowadzony na trzech różnych płaszczyznach – od modernizacji wewnętrznych części wspólnych po kapitalną przebudowę zewnętrznego otoczenia. Głównym założeniem klienta było działanie zgodne ze standardami ESG, mające na celu nie tylko zwiększenie ergonomiczności i przyjazności przestrzeni, lecz także ograniczenie negatywnego wpływu budynków na środowisko naturalne.

Cieszy nas, że przy okazji realizacji tego projektu udało nam się odzyskać część materiałów z demontażu. Choć skala recycklingu różni się w zależności od projektu, w Reesco zawsze dążymy do maksymalizacji ich wykorzystania tam, gdzie jest to możliwe. Jest to stały element naszej praktyki w kierunku ekologicznych i ekonomicznych rozwiązań, co jednocześnie świadczy o naszej zdolności do kreatywnego i odpowiedzialnego podejścia do pracy

mówi Bartosz Rychlak, Director, Project & Construction Management z Grupy Reesco.

Diuna: park zamiast betonowej pustyni

Grupa Reesco była odpowiedzialna za wiele różnorodnych elementów, takich jak modernizacja wszystkich lobby wejściowych, wybudowanie nowej szatni dla rowerzystów z pełną infrastrukturą, przebudowa patio oraz terenów zewnętrznych, które przeszły największą metamorfozę. Foyer budynków zyskało elegancki wygląd i funkcjonalny charakter, a jego charakterystycznym designerskim elementem stały się imponujące artystyczne rzeźby.

„Betonowa pustynia” została przekształcona w malowniczy park o powierzchni 6 tys. m kw, z urokliwymi wzniesieniami, które porasta rodzima roślinność: 50 drzew i 96 gatunków krzewów. Na patio został zamontowany specjalny zamgławiacz o średnicy 11 m, wyposażony w 200 dysz, który tworząc wodną mgiełkę, będzie przynosił gościom ulgę w upalne dni. Dodatkowo na długości 48 metrów w obiegu zamkniętym płynie się strumyk wykonany w kaskadowej formie. Klimat patio dopełniło oryginalne oświetlenie w formie ringów. Najemcy zyskali nowe miejsca do odpoczynku i relaksu.

Przykładem jest otwarty dla wszystkich pawilon, częściowo zbudowany z elementów pochodzących z recyklingu. Posłuży nie tylko jako miejsce spotkań, lecz także spełni funkcję edukacyjną związaną z ekologią i odpowiednim gospodarowaniem wodą. Został wyposażony w system retencji deszczówki oraz tablice edukacyjne angażujące najemców i lokalną społeczność w działania na rzecz ochrony wodnych ekosystemów.

dodaje Bartosz Rychlak.

Diuna: certyfikaty

Modernizacja kompleksu Diuna to imponujące przedsięwzięcie, które oprócz  przebudowy części wspólnych biurowców i terenu zewnętrznego, objęło również wprowadzenie zmian w systemach budynkowych we wszystkich czterech obiektach, co zaowocowało tym, że jeszcze w trakcie  modernizacji otrzymał on 2 certyfikaty potwierdzające wysoki standard budynków: WELL Health-Safety Rating, opracowany przez International WELL  Building Institute oraz WiredScore. W obu procesach certyfikacji rolę
wsparcia pełniła firma doradcza JW+A.

Projekt nowej odsłony inwestycji to dzieło pracowni architektonicznej MJZ. Za projekt przestrzeni wspólnych czterech lobby  kompleksu, nowej szatni dla rowerzystów oraz nową identyfikację wizualną odpowiada Łoskiewicz Studio. 

 

Kompleks biurowy Diuna w Warszawie PRZED modernizacją
Kompleks biurowy Diuna w Warszawie PRZED modernizacją
Fot. screen Google Maps
    Więcej o:

Skomentuj:

Rewitalizacja kompleksu biurowego Diuna na warszawskim Mokotowie. Ogólnodostępny park zamiast betonowego parkingu